Ana Sayfa Güncel Bankalardan Konut Kredisi Faiz İndirimi Haberleri Peşpeşe Geliyor

Bankalardan Konut Kredisi Faiz İndirimi Haberleri Peşpeşe Geliyor

Merkez Bankası’nda yaşanan yönetim değişikliği sonrasındaki faizde indirim kararının ardından Ziraat’tan sonra Vakıfbank faiz indirimi uygulayan bankalar arasına girdi. Hem konut hem de bireysel kredi faizlerini indirdiğini açıklayan Vakıfbank, indirim sürecine katılanlardan oldu.

 Vakıfbank Faiz Oranları %1’in Altına Kadar Geldi

Sabah saatlerinde Ziraat Bankası açıklama yaparken 500 Bin TL’ye kadar olan kredilerde faiz indirimi yapıldığı belirtilmişti. %0,99 seviyelerine kadar çekilen faiz sonrasında bir başka indirim haberi de Vakıfbank’tan geldi. Banka tarafından yapılan açıklamada ise Merkez Bankası hamlesiyle gerçekleşen borçlanma maliyetlerindeki düşüşün müşterilere yansıtılacağı bilgisi geldi. 500 Bin TL altındaki konut kredilerinde 180 aylık vadeli durumlar için geçerli faiz %1,49 seviyesinden %0,99’a indirildi. 1 Milyon TL üst limitli aylık faiz oranları ise %1,19 olarak yeniden belirlendi. Çok daha üst konut kredi tutarlarında ise %1.39 oranına indirilen faiz oranlarının çok cazip hale getirildiği görüldü.

Bankalardan Konut Kredisi Faiz İndirimi Haberleri Peşpeşe Geliyor

Kampanyalı Konut Fırsatlarında Vakıfbank Faiz İndirimi Yükseltti

Açıklanan bir başka önemli gelişme ise kampanyaya katılan firmalardan konut projesi satın alanlar için geçerli oldu. Buna göre belirlenen konut projelerinden ev satın alma durumlarında ise faiz oranı yalnızca 0,79 seviyesinde tutulacak. 180 ay vadeli durumlar için geçerli olan faiz oranı şansından tüm bireysel müşteriler yararlanabilecek. Tüketici kredisi faizleri ise %1,78 seviyesinden %1,59’a kadar indirildi. 90 Bin TL üst limite sahip 60 aylık vadeli maaş müşterilerine ise %1,49 özel faiz oranı uygulanacak. Vakıfbank faiz indirimi ile ilgili konuşan Genel Müdür Üstünsalih, ekonomide yaşanan olumlu havayı müşterilerine yansıtmaya devam edeceklerini dile getirdi. Merkez Bankası kararının ardından böyle bir gelişmenin yaşanmasının mutluluk verici olduğunun altını çizdi.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Dev projenin sadece gövdesine 2.2 milyon metreküp beton döküldü

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Çoruh Nehri üzerinde yapımı devam eden Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin (HES) Projesi gövde yüksekli 154 metreye ulaştı. Gövde inşaatına 2.2...