Ana Sayfa Güncel Beton Yerine Fidanlı Temel Atma Töreni

Beton Yerine Fidanlı Temel Atma Töreni

Örnek olması adına beton yerine fidanlı temel atma töreni düzenlenmesi ise birçok kesimden alkış aldı.

Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesindeki botanik bahçe için beton yerine fidanlı temel atma töreni gerçekleştirildi. Üniversitenin Orman Fakültesinde yapılan çalışmaların ardından, Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesinin temel atma törenindeki fidan dikimleri renkli görüntülere sahne oldu. “Yeşili Koruma ve Yaşatma” sloganı çerçevesinde böyle bir uygulamanın yapıldığı ve herkese örnek olması gerektiği aktarıldı.

Artvin’de Botanik Bahçe Projesi

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki tarafından yapılan tören konuşmasında temel atma töreniyle ilgili detaylı bilgi de verildi. Artvin için çok büyük değere sahip olacak botanik bahçesi için tüm çalışanları kutladı. Endemik türlerle birlikte odunsu bitkiler ve tıbbi aromatik her türlü canlının olacağı da kaydetti. Ayrıca projeye göre etnografik bahçe ve tematik bahçe alanları bulunacak. Gen Bahçesi ve gül bahçesi ile konaklama bölgeleri de yapılacak. Tehlike altında olan tüm bitki türlerinin korunması içinde her türlü çalışmanın yapılacağının altı çizildi.

Botanik Bahçe İçin Beton Yerine Fidanlı Temel Atma

Botanik Bahçe İçin Beton Yerine Fidanlı Temel Atma

Artvin ve üniversite nezdinde çok önemli yaşam alanlarındaki bitkilerin bu botanik bahçe sayesinde korunacağının müjdesi de verildi. Botanik Bahçe özelinde desteklerini sunan ANG Vakfı Başkanı Nihat Gökyiğit için ise plaket sunumu gerçekleştirildi. Örnek olması adına beton yerine fidanlı temel atma töreni düzenlenmesi ise birçok kesimden alkış aldı. Botanik Bahçe projesinin yakın bir zamanda tamamlanacağı beklenirken bölgenin en zengin bahçelerinden olması da bekleniyor. Çeşitli bitkilerin uygulama sera alanları içerisinde korunacağı öngörülüyor.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

İzmir Narlıdere Metrosu’nda iki istasyon birleşti

İzmir Büyükşehir Belediyesinin yapımını sürdürdüğü Fahrettin Altay ile Narlıdere arasındaki 7,2 kilometrelik metro hattında ilk iki istasyon birbirine bağlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2018 Haziran ayında...