Ana Sayfa Güncel Bir İstinat Duvar Faciası Daha

Bir İstinat Duvar Faciası Daha

Son günlerde çok sık bir şekilde görülen istinat duvar facialarına bir yenisi daha eklendi. İstanbul’un Başakşehir ilçesinde meydana gelen istinat duvarının çökme anı saniye saniye kameralara yansıdı. Preveze Sokak içerisindeki sitenin istinat duvarı akşam saatlerinde çökerken bir minibüs de göçük altında kaldı.

İhbar sonrasında olayın meydana geldiği bölgeye gelen AFAD yetkilileriyle birlikte itfaiye ve sağlık ekipleri de çalışmalara başladı. İş makinelerinden yardım alınarak bölgedeki göçükten 1 kişi yaralı olarak çıkarılırken hemen hastaneye sevk edildi. Ancak minibüs içerisinde bulunan bir vatandaşın da cesedine ulaşılabildi.

Yerlikaya Olay Yerinde

Görgü tanıklarına göre olayda başka kimsenin olmadığı aktarılırken İstanbul Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevini yürüten Ali Yerlikaya’da olay yerine geldi. Durum hakkında bilgi alan Yerlikaya, vefat eden vatandaşın ailesine başsağlığı dilerken olayla ilgili incelemelerin devam edeceğini de belirtti.

Bir İstinat Duvar Faciası Daha
Bir İstinat Duvar Faciası Daha

Konut Tahliyeleri Yapılmayacak

Başakşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise teknik ekiplerin gerçekleştirdiği incelemeler hakkında bilgiler verildi. Hafriyatın kaldırılmasının ardından hızlı bir şekilde istinat duvarı tekrardan inşa edilmesini sağlayacakları da açıklandı. Ayrıca Ekiplerce gerçekleştirilen incelemeler sonucunda diğer konutlarda risk olmadığı ve tahliyenin gerektirmediği sonucu da paylaşıldı. Bu yıl içerisinde devam eden istinat duvarı çökme durumlarının çeşitli bölgelerde olmaya devam etmesi ise İstanbullu vatandaşları bezdirdi. Bazı vatandaşların duruma tepki gösterdiği görülürken duvarın çökme anı ise ortaya çıktı.

İstinat Duvar Çökme Anı

Kaynak: Habertürk, DHA

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Beton Çatlak Tamiri – Epoksi ile Onarım Nedir?

Beton Çatlaklarını Epoksi ile Onarım Yöntemi Beton çatlakları, çatlağın genişliğine, uzunluğuna ve derinliğine bağlı olarak epoksi enjeksiyonu gibi farklı teknik ve yöntemler kullanılarak onarılır. Beton çatlaklarının...