Ana Sayfa Güncel Bodrum ’da Odak Tatil Köyü Yıkılınca Ortalık Karıştı

Bodrum ’da Odak Tatil Köyü Yıkılınca Ortalık Karıştı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan Odak Tatil Köyü hakkında hak sahiplerine danışılmadan yıkım kararı alındı. Tatil köyü kurucuları ve yöneticileri tarafından önce çürük raporu alındı, sonrasında ise yıkım kararı gerçekleşti. Ancak 33 yıl boyunca aylık olarak aidatlarını ödeyen bin 250 hak sahibi, bu durumun geri alınması için Bodrum Turgutreis Mahkemesi’nde karşı dava açtı. Dava sürecinin devam ettiği sıralarda ise yapılan genel kurul kararıyla yıkım işlemi gerçekleştirdiği ifade ediliyor. Yıkım kararının hızlı bir şekilde alınarak uygulanması ise akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

 Odak Tatil Köyü Hak Sahipleri Tepkili

İlk olarak firma sahipleri tarafından havuz ve sosyal alanlarının yıkılarak satıldığı ortaya çıktı. Hali hazırda tüm tatil köyünün aykırı bir şekilde yıkılmasına hak sahipleri büyük bir tepki gösterdi. 2014 yılında başlatılan köyün yıkılmaması için açılan mahkemeyi umursamayan bir tavırla yapılan genel kurulunda yasalara aykırı olduğu iddia edildi. Bununla birlikte Odak Tatil Köyü hak sahiplerinin neler yapacağı büyük merak konusu oldu. Hukuki yollarla haklarını arayacaklarını belirten bin 250 hak sahibinin ise sitede devre mülk sahibi olduğu belirlendi. Yıllardır aidatların aksatmadan ödenmesine karşın böyle bir yıkım kararının alınması ve uygulanmasının hak ihlali olduğunu savunanların sayısı da az değil. Firma yöneticilerinin yıkılan yerleri sattıkları da iddialar arasında bulunuyor. Yıkım kararının uygulanmasını skandal olarak gören hak sahiplerini temsil eden avukatlar ise davanın takipçisi olacaklarını belirtti. İlerleyen günlerde önemli bir turistik merkez olan Bodrum ’da yaşanan bu yıkım kararı ile ilgili ne gibi gelişmelerin olacağı ise şimdiden merak ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

TBDY 2018 Sondaj Derinliği Nasıl Belirlenir ?

TBDY 2018'e Göre Örnek Bir Sondaj Derinliği Hesaplaması Bu yazımda TBDY 2018 16. Bölüme göre sondaj derinliğinin nasıl belirlendiğini anlatmak istiyorum. Sondaj derinliği belirlenirken hangi...

Zemin Türleri Nelerdir?