Ana Sayfa Güncel Bolivya ’da Şiddetli Toprak Kayması

Bolivya ’da Şiddetli Toprak Kayması

- Reklam-

Güney Amerika ülkelerinden Bolivya’da meydana gelen toprak kayması felaketinde toplamda 64 yapının yıkıldığı açıklandı. La Paz kentinde olan büyük felaketten etkilenen aileler ise farklı bölgelere taşındı. İkamet durumuna göre yerleşimlerin yapılacağı açıklanırken aynı zamanda zarar tespit çalışmaları da sürüyor.

Bolivya’nın küçük kentlerinden olan La Paz şehrinin San Jorge Kantutani bölgesinde olan toprak kayması ile ilgili son bilgiler alınmaya devam ediyor. La Paz Belediye Başkanı olan Luis Revilla da açıklamalarda bulunurken hali hazırda 88 ailenin farklı bölgelerde yerleştirildiği belirtildi. Bununla birlikte hızlı bir şekilde ekiplerin olaya müdahale ettiği de gelen bilgiler arasında. Zarar gören vatandaşlar için sığınma kampları oluşturulacağını açıklayan belediye başkanı Revilla, ihtimallerle ilgili önceden bilgi sahibi olduklarını söyledi. Bundan dolayı da yıkımdan önce riskli ilan edilen yapıların boşaltılması sağlandı. Büyük bir felaketin bu şekilde önlendiği dile getirilirken yıkıma ise ölü olmadığı belirtiliyor. Kimsenin zarar almamasının nedeni olarak önceden yapılan tespitleri öne çıkaran Revilla, toplamda 88 ailenin farklı bölgelere götürüldüğünü de sözlerine ekledi.

Bölgede Toprak Kayması ile Kayıp Büyük

La Paz kentinin riskli bölgesinde gerçekleşen toprak kaymasında belediye başkanı Revilla tüm önlemlerinin alındığını açıklamıştı. Ancak buna rağmen yine de maddi hasarların büyük boyutlarda olduğu da gelen bilgiler arasında. Bölgede halen kayıp olan 2 kişinin aranmasına ise ekipler devam ediyor. Binlerce kişinin tahliye edildiği kaydedilirken risk sürecinin devam ettiği de yetkili kişilerce dile getiriliyor.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Konyaaltı sahil projesi ihalesi iptal edildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi önceki dönem yönetimi tarafından 3 bölge üzerinde toplam 788.449 m2 alan ve üzerindeki taşınmazlar için 29 Mart 2018 tarihinde kira ve...