Ana Sayfa Kütüphane Staj Büyük İnşaat Firmalarının Stajyer Alımları

Büyük İnşaat Firmalarının Stajyer Alımları

İyi bir staj yeri hemen hemen kimsenin hayır diyemeyeceği bir şeydir. Özellikle ENR En iyi 250 Müteahhitlik Firması arasında olan Türk firmalarında staj yapmak, kariyerin başlangıcı için bulunmaz bir nimet olabilir. Aşağıda bu firmalardan birkaç tanesinin stajyer alımları hakkında bilgiler bulunmakta. Bu yöntemler işe yaramıyor deyip kenara atmayın. Denemekten vazgeçmeyin. Bunun dışında staj yerinizi birçok farklı yöntemle de bulabilirsiniz. Üniversite kulüplerinin teknik gezileri, konferanslara gelen konuşmacılardan ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda bizzat yapmak istediğiniz şantiyeye gidip oradakilerle konuşmak bile işe yarayabilir. Fakat bu yazıda bazı büyük firmaların internet başvurularını nasıl aldıklarını göreceğiz.

Rönesans  Holding

Stajyer alımları için ayrı sitesi bulunan Rönesans holding’de staj yapmak için sisteme üye olup bilgilerini bu site üzerinden doldurmanız gerekiyor. Stajın zorunluluğu, not ortalaması, staj tarihi gibi kriterler başvuru için önem taşımakta.

Rönesans Stajyer Başvurusu

Tekfen İnşaat

Tekfen Holding stajyer alımlarını mobil uygulamalar üzerinden alıyor. Tekfen IK uygulamasını indirip özgeçmişinizi uygulamadan oluşturabilirsiniz. Sadece staj değil iş başvuruları için de kullanılıyor.

Google Play Tekfen IK – iTunes Tekfen IK

Kolin İnşaat

Türkiye’de son yıllarda büyük hacimli projelerin yapımında ismi geçen Kolin İnşaat, stajyer başvurularını kendi sitesinden alıyor. Sitenin içindeki kariyer bölümünden açık staj pozisyonlarını takip ederek başvuru formu doldurmanız yeterli olmaktadır.

Kolin İnşaat Kariyer

STFA

STFA, Geçen sene ilk defa hayata geçirdikleri Future Engineers’i oldukça önemsiyor. İnşaat mühendisliği 3. Sınıf öğrencilerinin belli kriterler dahilinde stajyer alımı yapılıyor ve bu stajyerlere 4. Sınıf boyunca part-time çalışma imkanı veriyor.

STFA Future Engineers

TAV

TAV’da staj yapmak isteyen öğrenciler, kış dönemi staj başvuruları için Ağustos ayı içerisinde, yaz dönemi staj başvuruları için ise Nisan ayı içerisinde başvurularını yapabilirler. Haziran – Eylül dönemi stajlarına, üniversite stajyerleri kabul edilirler. Staj tarihleri, fakültelerin ve stajyerlerin talepleri ile kurum ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenir.

Web site güncel olmadığı için link kaldırıldı

Yapı Merkezi

Yaz döneminde staj yapmak isteyen öğrencilerin 1 Ocak-31 Mart, kış döneminde staj yapmak isteyen öğrencilerin ise 1 Eylül-30 Kasım tarihleri arasında, YM web sitesinde ve Kariyer.Net’te yayınlanan stajyer ilanına veya [email protected] mail adresine gönderecekleri özgeçmiş ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Makyol

Yaz dönemi (üniversite) staj başvuruları 1-30 Nisan tarihleri arasında, kış dönemi (meslek ve ticaret liseleri) staj başvuruları 15 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında İş Başvuruları kısmında Staj seçeneği seçilerek yapılır.

Makyol

GAMA

GAMA web sitesinden Staj Başvurularını takip edebilirsiniz. Kariyer.net üyesi iseniz, “Açık Pozisyonlar” linkinde ilgilendiğiniz pozisyonu seçtikten sonra, gelen sayfadaki “kullanıcı adı” ve “şifrenizi” girip, “Online Başvuru” kutusuna basarak, ilanlara başvurunuzu yapabilirsiniz.

GAMA

ALARKO

Alarko Şirketler Topluluğu Holding Merkezi (Ortaköy) İnsan Kaynakları departmanı veya diğer Alarko şirketlerinin İK departmanlarına başvurarak bizzat “Staj Başvuru Formu” doldurarak gerçekleştirilir. Şantiye ve Yurt dışı haricinde tüm gruplarda yönetim ve mühendislik alanında staj imkanı bulunmaktadır.

Alarko Staj İmkanları

Furkan Polat
Furkan Polat
Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

İzmir’de İstinat Duvarı Çöktü, Yolda Göçük Oluştu

Sabah saatlerinde İzmir’ de istinat duvarı büyük bir gürültüyle çökerken çevredeki insanlar ise paniğe kapıldı. Torbalı’da Mustafa Kemal Mahallesi’ nde yol kenarındaki istinat duvarı...