Ana Sayfa Güncel Denizli'de Şiddetli Deprem Tüm Ege’de Hissedildi

Denizli’de Şiddetli Deprem Tüm Ege’de Hissedildi

Sabah saatlerinde gerçekleşen Denizli’de şiddetli deprem tüm Ege kentlerinde hissedilirken çeşitli ilçelerde ve köylerde hasarlı binaların bulunduğu haberleri de gelmeye devam ediyor. AFAD tarafından yapılan açıklamada deprem merkezi Denizli’nin Acıpayam ilçesi olduğu belirtildi. 5.5 büyüklüğüne sahip depremin 11.3 kilometre derinlikte gerçekleştiği ifade edilirken 09.34 sıralarında olduğu da açıklandı. Bununla birlikte 28 artçı sarsıntının olduğu bilgisinin de alındı.

Denizli’nin Acıpayam ilçesi merkez olurken çevre ilçeler ve şehirlerde depremden etkilendi. Yaklaşık 50 civarında binada hasar tespiti yapılırken üç kişinin ise yaralandığı belirtildi. Acıpayam ile birlikte Aydın’ın da bazı ilçelerinde okullara bir gün ara verildiği açıklandı.

Denizli’de Şiddetli Deprem Acıpayam’da Son Durum

Depremin gerçekleştiği Acıpayam’da yaralıların Acıpayam ve Serinhisar Devlet Hastanelerinde tedavi altında olduğu gelen bilgiler arasında. Bununla birlikte yaralıların tamamının durumunun iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı da AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu tarafından açıklandı. Denizli dışında Burdur, Aydın, İzmir, Antalya kentlerinde de depremler hissedilirken artçılar ara ara devam ettiği de bildiriliyor. Acıpayam özelinde Karahöyük, Yeniköy, Gedikli ve Yeşildere Mahallerinde hasarların tespit işlemleri de hali hazırda devam ediyor. Bir evde çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale ederken ölüm olayının yaşanmaması için tek sevindirici durum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Apartman Altı Fırınlar Deprem Esnasında Risk Oluşturuyor

Binaların altında bulunan fırınlar, yüksek ısı nedeniyle betonun kolay kırılır hale getirip (gevrek davranması), olabilecek depremde faciaya davetiye çıkarıyor. 2014 yılında yapılan düzenlemeyle fırınların...

Depremi ve Dünü Unuttuk