Ana Sayfa Güncel Depremi Öngören Balıklar Görüntülendi

Depremi Öngören Balıklar Görüntülendi

Dünya’nın en kalabalık ülkesi Çin’de gerçekleşecek depremi öngören balıklar saniye saniye kameralarda görüntülendi. İlginç gelişmenin adresi Çin olurken dağlık bir bölge Scihuan’da deprem öncesi görüntüler büyük ilgi çekiyor.

Yıkıcı Depremi Öngören Balıklar Konuşuluyor

Oldukça geniş bir alanda meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki deprem sonucunda büyük panik yaşandı. Bir kişi hayatını kaybederken arka arkaya depremler olmaya da devam ediyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada dağlık bölgedeki depremde toplamda 63 kişinin yaralandığı açıklandı. Bununla birlikte 132 evde ciddi oranda hasar oluşurken 2 bin 500 kişi de evlerini terk etmek mecburiyetinde kaldı. Yaşanan depremlerin ardından hala bölgede korku hakim olurken medyaya yansıyan görüntüler ise izlenme rekorları kırıyor. Bölgede bulunan bir gölette balıkların depremden yaklaşık 21 dakika önce zıplamaya başladığı görülüyor. Oldukça yüksek zıplamalar yapan balıkların tedirgin tavırları da gözlerden kaçmıyor. Depremi öngören balıklar olarak tanımlama yapılırken balıklar üzerine incelemeler yapılıp yapılmayacağı da tartışılıyor.

Depremi Öngören Balıklar Görüntülendi

Güvenlik Kamerasından Balıkların Hareketleri Gözlemleniyor

Yaklaşık yerin 10 kilometre altında meydana gelen hareketlerin balıklar tarafından bilinip bilinmeyeceği de büyük merak konusu. Ancak depremlerden dakikalar önce balıkların tuhaf bir şekilde zıplamaya başlamaları birçok kişiyi de heyecanlandırmış durumda. Depremlere ilişkin tahminlerin çok sınırlı kalması da bu durumu beraberinde getiriyor. Güvenlik kamerası görüntüleri internette paylaşılırken yüzbinlerce beğeni ve yorum alması da gündemdeki yerini koruyor. Çinli yetkililer ise var olan büyük hasarların kısa sürede telafi edileceğini dile getirdi. Yaralıların iyi durumda olduğu söylenirken depremi öngören balıklar hakkında ise henüz bir açıklama gelmiş değil.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

İzmir Narlıdere Metrosu’nda iki istasyon birleşti

İzmir Büyükşehir Belediyesinin yapımını sürdürdüğü Fahrettin Altay ile Narlıdere arasındaki 7,2 kilometrelik metro hattında ilk iki istasyon birbirine bağlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2018 Haziran ayında...