Ana Sayfa Güncel Depremi Öngören Balıklar Görüntülendi

Depremi Öngören Balıklar Görüntülendi

- Reklam-

Dünya’nın en kalabalık ülkesi Çin’de gerçekleşecek depremi öngören balıklar saniye saniye kameralarda görüntülendi. İlginç gelişmenin adresi Çin olurken dağlık bir bölge Scihuan’da deprem öncesi görüntüler büyük ilgi çekiyor.

Yıkıcı Depremi Öngören Balıklar Konuşuluyor

Oldukça geniş bir alanda meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki deprem sonucunda büyük panik yaşandı. Bir kişi hayatını kaybederken arka arkaya depremler olmaya da devam ediyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada dağlık bölgedeki depremde toplamda 63 kişinin yaralandığı açıklandı. Bununla birlikte 132 evde ciddi oranda hasar oluşurken 2 bin 500 kişi de evlerini terk etmek mecburiyetinde kaldı. Yaşanan depremlerin ardından hala bölgede korku hakim olurken medyaya yansıyan görüntüler ise izlenme rekorları kırıyor. Bölgede bulunan bir gölette balıkların depremden yaklaşık 21 dakika önce zıplamaya başladığı görülüyor. Oldukça yüksek zıplamalar yapan balıkların tedirgin tavırları da gözlerden kaçmıyor. Depremi öngören balıklar olarak tanımlama yapılırken balıklar üzerine incelemeler yapılıp yapılmayacağı da tartışılıyor.

Depremi Öngören Balıklar Görüntülendi

Güvenlik Kamerasından Balıkların Hareketleri Gözlemleniyor

- Reklam-

Yaklaşık yerin 10 kilometre altında meydana gelen hareketlerin balıklar tarafından bilinip bilinmeyeceği de büyük merak konusu. Ancak depremlerden dakikalar önce balıkların tuhaf bir şekilde zıplamaya başlamaları birçok kişiyi de heyecanlandırmış durumda. Depremlere ilişkin tahminlerin çok sınırlı kalması da bu durumu beraberinde getiriyor. Güvenlik kamerası görüntüleri internette paylaşılırken yüzbinlerce beğeni ve yorum alması da gündemdeki yerini koruyor. Çinli yetkililer ise var olan büyük hasarların kısa sürede telafi edileceğini dile getirdi. Yaralıların iyi durumda olduğu söylenirken depremi öngören balıklar hakkında ise henüz bir açıklama gelmiş değil.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Kitap Kurtları İçin Yaratıcı Kitaplık Tasarımları

Kitap okuyor ve kitaplık / kitap raflarını önemsiyorsanız, bu içerik tam size göre! Ne işle meşgul olduğumuzun bir önemi olmadan; Bir konu hakkında bilgi edinmek,...