Ana Sayfa Blog Dünya çapında kariyer: Proje Yönetimi (PMP) Sertifikası

Dünya çapında kariyer: Proje Yönetimi (PMP) Sertifikası

- Reklam-

Proje Yönetimi konusunda dünya çapında geçerli olan Project Management Professional (PMP) Sertifikası kariyer geleceğinizi bir basamak daha yükseltiyor.

Proje Yönetimi Nedir?

Gün geçtikçe takdir edersiniz ki iş hayatında rekabet hızla artıyor. Bu yüzden de artık alanında uzman olan kişiler tercih ediliyor.Yalnızca iyi bir öğrenim görmek, yabancı dil bilmek veya exel, autocad gibi her mühendisin bildiği şeyler yeterli olmayacaktır. Sizi herkesten ayıran özelliklerinizin olması gerekir. Bunun için sizi diğerlerinden ayıran özellikleriniz olması bi adım önde olmanızı sağlayacaktır. Kariyer hedefleri için çok daha iyi bir donanıma sahip olunması bekleniyor günümüzde. Başka bir deyişle alanında “usta” olan mühendisler tercih ediliyor. Bu yüzden de bir yerlere gelebilmek için kendinize değer katmanız gerekiyor. PMP yani proje yöneticiliği size bu değeri azımsanmayacak derecede katıyor diyebiliriz.

PMP Sertifikası Nedir, Ne İşe Yarar?

- Reklam-

Proje Management Professional, yani “Proje Yönetim Uzmanı” Sertifikası, Project Management Institue tarafından verilen bir sertifikadır. Proje yönetimi konusunda yalnızca ülke çapında değil, dünyada da geçerliliğini kanıtlamış bir sertifikadır.

Her şirket işinin aksamadan kontrol altında ilerlemesini ve ve mali yönden de zarara ugramamak ister. İşte proje yöneticiliği burada hayat kurtararak çok değerli bir pozisyon haline geliyor.

Dünyada kariyer gelişimi için kullanılan bu sertifika  önümüzdeki 3-4 yıl içinde proje bazlı çalışan kuruluşların işe alımların da ilk soracakları sertifika olacaktır denebilir. Bunu öngören mühendisler bi adım önde olacaktır. Sonuç olarak bir sene iyi bir aramak yerine bir senenizi bu sertifikayı almak için harcamanız daha akıllıca olacaktır.

Bunu da okumak işinize yarayabilir>>> İş Yönetimi ve Planlama

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri (Şubat 2020'ye özel)-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al
MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al
REVIT Eğitimi - 50 TL Satın Al

1 YORUM

  1. Anladık, çok önemli. Nasıl alınır, nereden alınır, eğitim süreci ne kadar sürer, neleri içerir, hiç bilgi yok.Haberi derinleştirirseniz çok mutlu oluruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Ilısu Barajını Bu Kadar Özel Yapan Şey Ne?

Baraj, eski zamanlardan beri insanlığın su ihtiyacını karşılamak ve tarımsal alanların sulanması amacıyla inşa edilen su yapılarıdır. Günümüzde çok fazla kullanım amacı bulunmakla birlikte...