Ana Sayfa Güncel Haberler Dünyanın En Büyük Yüzen Güneş Enerjisi Santrali

Dünyanın En Büyük Yüzen Güneş Enerjisi Santrali

Dünyanın En Büyük Yüzen Güneş Enerjisi Santrali

Dünyanın en büyük yüzen güneş enerjisi santrali, Çin’de uzun zamandır etkili olan karbon salımı rekoru kırdı. Bu olumsuz durum, Çin hükümetinin yenilenebilir enerji benimsemesinde dünyaya liderlik etme çabasında bir başarıya neden oldu. 
Çin’de faaliyete geçen 40 MW Yüzen Güneş Enerjisi Santrali dünyanın en büyük yüzer PV Santrali oldu. Anhui eyaletinde Huainan şehrinde bulunan 40-megawatt gücündeki tesis PV inverter üreticisi Sungrow Power Supply Co tarafından yapıldı. İronik olarak, yüzer ızgara kendisi üzerinde inşa edildi ve inşa edilen alan su dolu eski bir kömür madeni bölgesiydi.
Yüzen güneş tarlaları, dünya çapında giderek daha popüler hale geliyor çünkü benzersiz tasarımları, birden fazla verimliliği aynı anda barındırıyor ve şehir planlama sorunlarına cevap veriyor. Bu yüzen aparatlar daha kalabalık bölgelerde araziyi serbest bırakır ve su buharlaşmasını da azaltır. Yüzeydeki daha soğuk hava, güneş ısısı performans atrofisi riskini en aza indirmeye de yardımcı olur, bu da genellikle sıcak hava koşullarına uzun süre maruz kalma ile ilişkilidir.
Bu tesis, Çin’in etrafında bulunan birçok güneş enerjisi işleminden sadece bir tanesidir. 2016 yılında, ülke aynı bölgede benzer 20 MW’lık yüzen bir tesisi daha açıkladı. Çin, aynı zamanda, dünya üzerindeki en büyük güneş enerjisi santrali olarak adlandırılan, 10 mil karelik büyük bir arazi tesisine sahip Longyangxia Barajı Güneş Parkı’na da ev sahipliği yapmaktadır.
Güneş enerjisine son zamanlardaki bu yöneliş büyük ölçüde teknolojinin maliyeti düşürmesine bağlı. 2020 yılına gelindiğinde, Çin, PV geliştiricilerine sunulan fiyatları rakip kömür tesislerine yansıtılan güneş enerjisi santralleriyle üçte birinden fazla azaltabilir. Ülke ayrıca, bölünmemiş yakıt enerjisi kaynaklarının kullanımını yüzde 20 oranında artırmayı planladığını açıkladı.

En Çok Güneş Enerjisi Üreten Ülkeler (2016)

Çok uzun zaman önce, Çin kömür ve isle anılan, sigara içen bir kirletici toplum olarak ünlenmişti. Ama bu olumsuz durum hızla değişiyor. Bugüne gelindiğinde Çin rüzgar, su ve güneş enerjisine her yıl dünyadaki diğer ülkelere göre daha fazla yatırım yapmaktadır.
Kaynak: engineering-society.com

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Temmuz 2020) -

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 40 TL Satın Al-

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Türkiye genelinde 52 HES’in toplu açılışı yapılacak

 Milli Enerji ve Maden Politikası çerçevesinde yerli ve yenilenebilir enerji yatırımlarını artıran Türkiye, pazar günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından işletmeye alınan 52...

Son dakika: İşte Türkiye’deki bölge bölge koronavirüs vaka sayıları

Türkiye'deki bölge bölge koronavirüs vaka sayılarıSağlık Bakanlığı, 'Covid-19 Durum Raporu'nu yayımladı. Koronavirüs salgınıyla ilişkin çok sayıda detayın grafiklerle belirtildiği raporda, bölge bölge koronavirüs...

Sanal Şantiye’ye özel indirimli Eğitimler – Temmuz 2020

İnşaat mühendisliği, mimarlık ve teknikerlik gibi meslek gruplarına hitap eden, bu aya özel indirimli eğitimler aşağıdadır. Satın al butonuna tıklayarak indirimli fiyatlardan eğitimleri satın...

Akkuyu NGS birinci güç ünitesinin ikinci katmanının iç kaplama montajı tamamlandı

Akkuyu NGS birinci güç ünitesinin ikinci katmanının iç kaplama montajı tamamlandı Mersin’de inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santralinin (NGS) birinci güç ünitesi reaktör binasının...

SON YORUMLAR