Ana Sayfa Güncel Ege ve İzmir Depremi Vatandaşları Sokağa Döktü

Ege ve İzmir Depremi Vatandaşları Sokağa Döktü

İlk açıklamaya göre Kuşadası Körfezi’ nde meydana gelen depremin ardından gerçekleşen İzmir depremi vatandaşları korkuttu. 11.40 sıralarında gerçekleşen şiddetli deprem birkaç saniye sürerken Ege Bölgesi’ nin tamamında hissedildi. Yerin 1.93 kilometre altında oluştuğu belirlenirken aynı zamanda Kandilli Rasathanesi, depremlerde artçı durumların devam ettiğini de bildirdi.

Deprem Bölgede Hissedildi

Ege Denizi’ nde çeşitli aralıklarla artçılar ise sürüyor. Ayrıca 4.9 şiddetli İzmir Depremi merkez üssü ise Seferihisar ilçesi açıkları olarak belirlendi. Depremin sonrasında 3.3 büyüklüğünde artçı deprem yaşanırken çok daha ufak sarsıntılar ise devam ediyor. İzmir ile birlikte Aydın ve Muğla kentlerinin tüm ilçelerinde depremler korku ve paniğe sebep oldu. AFAD tarafından yapılan açıklamada İzmir’ deki deprem ile ilgili bilgiler de paylaşıldı. 11.47’de gerçekleşen depremde panik anları güvenlik kameralarına da yansıdı. İzmir depremi ile ilgili artçı durumların devam edebilir olduğu ise Kandilli Rasathanesi tarafından paylaşılmış durumda. Aralıklı bir şekilde küçük sarsıntı durumları içinde devam edebilir tahminleri yapılıyor.

İzmir Depremi Biliniyordu

Deprem Kahini olarak da bilinen ve sık sık yaptığı açıklamalarla adından söz ettiren Frank Hoogerbeets İzmir depremini söylemişti. 6 ile 7 Ağustos tarihlerinde Ege kaynaklı depremler yaşanacağını söyleyen Hollandalı Frank bir kez daha tahminlerinde yanılmadı. Gezegenlerin araştırarak sahip oldukları yer küreye göre tahminler yaptığı bilinen ismin daha önceki tahminlerinden de birçoğu doğru çıkmıştı.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

TBDY 2018’e göre Kolonlarda Uygulanan Değişimler

TBDY 2018’e göre Kolonlarda Uygulanan Değişimler 2007 DBYBHY ile TBDY2018 arasındaki dikkat çeken değişikliklerden biri de kolonlarda meydana geldi. Göze çarpan büyük değişiklik kolon filizlerindeki...