Ana Sayfa Güncel Ekonomiyi İnşaat Sektörü Belirler

Ekonomiyi İnşaat Sektörü Belirler

- Reklam-

2019 yılında 5’incisi organize edilen İnşaat Fuarı etkinliklerine katılan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, inşaat sektörü hakkında durumun açıklamasında bulundu. Fuar Müdürü olan Oğuzhan Çamaş ile birlikte fuara katılım gösteren firmaların standartlarını gezen ve çeşitli projelerini yerinde gören Murzioğlu, ürünler hakkında da bilgiler almayı ihmal etmedi. Oldukça zor günlerden geçen inşaat sektörünün önemine vurgu yapan iş insanı Murzioğlu, sektörün konumu hakkında da konuştu. 150 farklı meslek kolunu doğrudan ilgilendiren bir sektör olması bakımından inşaatın belirleyici bir yere sahip olduğunu sözlerine ekledi. Ülke ekonomi açısından değerlendirildiğinde inşaat sektöründe yapılanların temel taşlar olduğunu vurguladı. Samsun’da da birçok açıdan ciddi firmaların bulunduğunu belirtilirken sektörden insanların devamlı görüşlerini aldıklarını da ifade etti. Firmaların fuardan memnun kalmasının sevindirici olduğunu da söyleyen Murzioğlu, ilerleyen günlerde çok daha parlak günlerin geleceğini gördüklerini dile getirdi.

İnşaat özelinde birçok mal ve hizmet alımı yaşanırken alt sektörlerin hayatta kalmaları da inşaatlarla gerçekleşiyor. İnşattın ekonomik büyüme üzerindeki katkısı da buradan geliyor. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, inşaatla ekonomi arasındaki bağlantıya dikkat çekti. İnşaatların sürdürülmesi, gelişme kaydetmesi halinde ülke ekonomisinin doğru yolda olacağını belirtti. Bununla birlikte sektör bazında yapılan yeniliklerin faydalı olacağını da düşündüklerini ifade etti. Alt sektörlerle kurulan bağlantının gelişim açısından da yararı bir kez de Murzioğlu tarafından dile getirildi. Çeşitli firma temsilcileriyle yapılan görüşmelerin sonrasında Zeki Murzioğlu fuar alanında ayrıldı.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Deprem Anında Ne Yapılmalı, Nasıl İletişim Kurulmalı?

Bir deprem ülkesi olan ülkemizde her an yeni bir yerde yeni bir depremin korkunç haberiyle karşı karşıya kalıyoruz. Son olarak da dün 24 ocak...