Ana Sayfa Güncel Elon Musk: "5 yıl içinde dil bilmemize gerek kalmayacak."

Elon Musk: “5 yıl içinde dil bilmemize gerek kalmayacak.”

Geçtiğimiz günlerde yeni doğan bebeğine “X Æ A-12” ismini verdiğini duyurarak sosyal medya gündemine oturan Elon Musk, şimdi de katıldığı bir podcast programında 5 yıl içinde dil bilmeye gerek olmayacağını söyleyerek gündeme geldi.

ABD’li girişimci Elon Musk, katıldığı The Rogan Experience isimli podcast programında konuştu. Elon Musk’ın en çok popüler olan Tesla, SpaceX gibi şirketleri dışında bir çok farklı isimde şirketi bulunuyor. Bu şirketler birbirinden başka teknoloji alanlarında faliyet gösteriyor.

Elon Musk’ın nöroteknoloji alanında çalışan şirketi Neuralink hakkında konuşan Musk: Şirketin önümüzdeki yıl içinde ilk kez bir Neuralink cihazını insan beynine bağlayabileceğini umduğunu söyledi.

Cihazın nasıl çalışacağıyla ilgili ise, “Pille çalışan çip, kafatasına implante edilir. Ardından çipin elektrotları çok dikkatli bir şekilde beyne yerleştirilir. Beyninizdeki herhangi bir yerde arayüz oluşturabilir. Bu sebeple görme yeteneğini geliştirebileceğini düşünüyorum. Beyinde yanlış olduğunu düşündüğünüz herhangi bir şeyi düzeltebilir.” dedi.

İlk olarak üretilen cihazların beyin hasarlarını ve bozukluklarını tedavi etmek amacıyla kullanılacağını belirtti, bu cihazların tedavi için kullanılmasının dışına çok daha fazlasını yapabileceğini söyledi.

Konuşmaya gerek yok

Elon Musk, cihaz sayesinde konuşmamıza gerek kalmayacağını söyledi. “Çok daha hızlı ve hassas bir biçimde iletişim kurabileceğiz. Dillere ne olacağından emin değilim. Herhalde böyle bir durumda Matrix gibi bir şey olur.”

Farklı bir dil konuşmak için indirmeniz yeterli

Elon Musk, 5 yıl içerisinde dil insanların dil öğrenmesine gerek kalmayacağını düşündüğünü söyledi. “Farklı bir dilde mi konuşmak istiyorsun ? Sorun değil, sadece programı indirin.”

Elon Musk tarafından kurulan NeuraLink şirketi ne iş yapar ?

Beyin ile bilgisayar arasında bağlantı kuracak arayüzler geliştiren bir nöroteknoloji şirketi olarak Amerika’da kurulan Neuralink Corporation, 2016 yılında Elon Musk ve ekibi tarafından kuruldu.

NEURALINK

Neuralink Corporation’un kuruluş amacı ilk olarak beyini hasar görmüş, parkinson, felç gibi hastalığı olan insanlara yardım etmek olarak belirtildi. Ancak şirketin hedefinin bunlardan daha fazlası olduğu belirtiliyor.

Yapay zekanın insanlığı ele geçireceğini düşünen Elon Musk bunu önlemek için insan beynini geliştirmeye ihtiyacımız olduğunu düşünüyor.

Kaynaklar:

https://www.independent.co.uk/

Görseller:

https://www.neuralink.com/

 

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Temmuz 2020) -

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 40 TL Satın Al-

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Antik kanal yeniden inşa edilecek 6 medeniyete birden yolculuk yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü İzmir Bergama’da bulunan 2400 yıllık Pergamon (Bergama) Antik Kenti ’nin kalbi Selinos Antik Kanalı’nı...

Ahşap Çatılar, Yapılarda Neden Tercih Edilmektedir?

Çatılar, yapı sistemlerinin en üst kısmında yer alan elemanlardır. Bu elemanlarda kullanılan yapı malzemesi de genellikle ahşaptır. Biz de bu yazımızda ahşap malzemesinin kullanılma...

Aksaray’da inşaatta meydana gelen çökme nedeniyle 2 kişi enkaz altında kaldı.

Aksaray’da inşaatta meydana gelen çökme nedeniyle 2 kişi enkaz altında kaldı.Aksaray'da inşaatta meydana gelen çökme nedeniyle 2 kişi enkaz altında kaldı.Olay, Taşpazar Mahallesi Ebulfeyz...

İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nın yüzde 71’i tamamlandı

İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nın yüzde 71’i tamamlandı Türkiye’nin ilk insansız hızlı metrosu olan ve 120/km saat hız ile seyir edilebilecek İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nın inşaat...

SON YORUMLAR