Ana Sayfa Reklam En Ekonomik Betonarme Yükseltilmiş Döşeme Sistemi

En Ekonomik Betonarme Yükseltilmiş Döşeme Sistemi

ABS Level – Yüksekliği sabit dolgu kör kalıpları

ABS Kör Kalıplarının 5, 10 ve 15 cm sabit yüksekliklerdeki ‘Level’ serisi ile ticari veya endüstriyel yapılarda betonarme yükseltilmiş döşemeler hızlı, kolay ve son derece ekonomik bir şekilde oluşturulabilir. Kalıplar içinden özellikle kablo tavası ve/veya sıhhi tesisat boruları geçirilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Sistem metal ayaklı tüm modüler yükseltilmiş döşemelere alternatif olarak kullanılabileceği gibi normalde 8-10 cm kuru şap ile doldurulacak her ticari alan ‘ABS Level’ ve buat kapakları kullanılarak betonarme yükseltilmiş döşeme haline getirilebilir ve modüler yükseltilmiş döşeme gibi kullanılabilir. Bu sayede normalde kaybedilecek hacim, yapının kullanım alanına dahil edilerek özellikle elektrik ve diğer tesisat geçişlerinde değerlendirilebilir.

▶︎ En ekonomik uygulama; metal ayak + kompozit levhalı yükseltilmiş döşemelere kıyasla %60’a varan oranda daha ekonomik bir alternatiftir.
▶︎ Tesisat geçişleri; oluşturulan boşluklardan her türlü (elektrik, mekanik vb.) tesisat geçirilebilir, belirli aralıklarda konulacak buat kapakları ile tesisatlara kolayca erişilebilir ve düşük maliyetlerle müdahale edilebilir.
▶︎ Yüksek yük taşıma kapasitesi; şap içinde oluşturulan yüzlerce sütun, kemer ve kubbe sayesinde çok yüksek bir yük taşıma kapasitesine sahiptir.
▶︎ Kesintisiz beton yüzey; diğer yükseltilmiş döşemelerin aksine, oluşturulan yüzey beton olduğu için uygulamayı kaplama türü ve boyutları konusunda sınırlandırmaz.
▶︎ Bölme duvar yapımı; üzerine tuğla-gaz beton-alçıpan vb. her türlü bölme duvar rahatça yapılabilir.

▶︎ Kolay ve hızlı kurulum; 100 m2/adam-saat.
▶︎ Isı ve ses izolasyonu; oluşturulan hava boşluğu ısı ve ses izolasyonu sağlar, havalandırılırsa nem ve rutubeti engeller.
▶︎ Çevresel fayda; geri dönüşümlü malzemeden üretilen kalıplar projelere LEED sertifikası puanı kazandırırlar.

https://abskorkalip.com.tr/uygulama-alanlari/

Sanal Şantiye
Sanal Şantiyehttps://sanalsantiye.com
Sitemiz 2009 yılında sektörel geleceği takip etmek ve internet üzerinden inşaat sektörüne katkıda bulunmak için kuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Türkiye’den 11 Üniversite Dünyanın En İyi Üniversiteleri Listesinde (Güncellendi)

Dünyanın En İyi Üniversiteleri Türkiye'den 11 üniversite dünyanın en iyi üniversiteleri listesine girdi. İngiltere'de Times Higher Education (THE) dergisi tarafınfan hazırlanan, 2020 yılına ilişkin dünyanın...