Ana Sayfa Güncel Gümüşhane’de Yamaçlarında Önlemler Alınıyor

Gümüşhane’de Yamaçlarında Önlemler Alınıyor

Gümüşhane’de Yamaçlarında Önlemler Alınıyor

Hali hazırda sarp kayalık ve engebeli arazi şartlarına sahip olan Gümüşhane’nin bazı bölgelerinde telafisi imkansız zararların ortaya çıkmaması için önlemler alınmaya başlandı. AFAD ile birlikte Karayolları desteğini alan Gümüşhane Belediyesi ortak çalışmalarla yamaçların çelik ağlarla örtüleceğini belirtti.

Kaya düşmelerinin son derece büyük risk oluşturduğu bölgelerin belirlenmesinin ardından çalışmalara başlandı. Heyelan tehlikelerinin de bulunduğu Bağlarbaşı, Eskibağlar, Karşıyaka ve Alemdar You ile Sağırkaya bölgelerinde işlemler tamamlandı.

Buna göre 28 bin metrekarelik bir yamaç boyunca örtüleme bariyeri yapılırken enerji sönümlü bariyer yerleştirilmesi projenin 15 milyon liraya kadar çıkmasını beraberinde getirdi. Ayrıca proje kapsamında kayaların ıslah çalışmalarının yapıldığı da gelen bilgiler arasında.

Can Güvenliği Açısından Önemli

Var olan projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 2019 yılı içerisinde tam anlamıyla sürecin tamamlanacağının müjdesini de verdi. Yapılan işlemlerin. 50 yıllık bir sorunu geride bıraktığını belirtirken her an gerçekleşmesi muhtemel felaketlerin artık çok büyük bir sorun teşkil etmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Şehir merkezinde var olan dağlık bölümde bin metrelik bir tel örgünün bulunmasının da can güvenliği açısından önemli olduğunu dile getirdi. Bununla birlikte şehirler arası yolun kullanımında da tüm güvenlik önlemlerinin alındığını ifade eden. Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, “kayaların parçalanarak düşmesi ile oluşabilecek tüm mal ve can kayıplarının olmaması için elimizden geleni yapıyoruz, tüm önlemleri almaya devam ediyoruz” dedi.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Cari İşlemler Hesabı Ağustos’ta 2,6 Milyar Dolar Fazla Verdi

Cari İşlemler Hesabı Ağustos 2019 Merkez Bankası, cari işlemler hesabı ağustos ayında 2,6 milyar dolar fazla verdi. 12 aylık dönemde cari fazla 5,1 milyar dolar...