Ana Sayfa Güncel Gurur Kaynağımız İnşaat Sektörü

Gurur Kaynağımız İnşaat Sektörü

- Reklam-

Konya’nın başarılı üniversitelerinden Konya Teknik Üniversitesi’nde öğrencilere hitap eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, inşaat sektörü hakkında gelişimi için konuşma gerçekleştirdi. Gayrimenkul sektörünün lokomotifler arasında olduğunu dile getirmesinin yanı sıra, inşaat şirketlerinin başarılarını paylaştı. İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin sorularına da yanıt veren Bakan Kurum, Türk müteahhitlerin önemli projeleri yüklendiklerini belirtti. Proje büyüklüğünün 10,6 Milyar Dolar olduğuna dikkat çekerken hali hazırda 30 farklı ülkede toplamda 96 proje gerçekleştirildiğini açıkladı.

Yurtdışında Parlayan Sektörlerinden Biri İnşaat Sektörü

Türkiye’nin yurtdışındaki parlayan sektörlerinden bir tanesinin inşaat olduğunu sözlerine eklerken toplamda 440 bin müteahhittin projeleri de devam ediyor. İnşaat sektörü değerlendirilmesinde ise demir, çelik, mermer gibi 250 farklı sektörün beslendiğine vurgu yaptı. Konuşmasını inşaatta gerçekleştirilen başarılarla devam ettiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, toplamda 2 milyonu aşkın kişinin istihdam edildiğini de ifade etti. İnşaat sektörünün kalitesinden de övgü dolu sözlerle bahseden Kurum, hem yerli hem de yabancı tüm yatırımcılar için Türkiye’nin güvenli bir pazar olduğunu da dile getirdi.

Gurur Kaynağımız İnşaat Sektörü

Vatandaşlık Kolaylaşacak

- Reklam-

Yurtdışından Türkiye’ye gelerek yatırım yapmak isteyenlerin önünü açmak için gayret içinde olduklarını söyleyen Kurum, vatandaşlık süreçlerinin hızlı olacağını da müjdeledi. Böylelikle Türkiye’de belirtilen şartlara uygun olarak yatırım yapan iş insanlarının Türk vatandaşı olmasının da önü daha da rahat olacak.

5 Yıllık Acil Önlem Planı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum tarafından ilk kez dile getirilen hususlardan bir tanesi de kentsel dönüşüm süreciyle ilgili oldu. Bununla birlikte incelemelerin devam ettiğini ifade eden Kurum, 5 yıllık acil önlem planı hazırlığı içerisinde olduğunun da haberini verdi.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Türkiye’de ilk olacak stadyum gün sayıyor

Göztepe’nin merakla beklenen yeni stadyumu Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi, açılışı için gün sayıyor. Bu hafta sonu oynanacak Beşiktaş maçı ile açılacak...

Kolonlar