Ana Sayfa Güncel Hasankeyf Tüneli Sona Doğru

Hasankeyf Tüneli Sona Doğru

Üçyol mevkisinde yapımı hızlı bir şekilde devam eden çift yönlü Hasankeyf Tüneli sona doğru yaklaşıyor. Bin 230 metre uzunluğunda olacak olan tünel sayesinde Hasankeyf ile Gerçüş arasında bağlantı gerçekleştirilecek.

Hasankeyf Tüneli Işık Göründü Töreni Yapıldı

Toplamda 30 Milyon TL bütçe ayrılırken “ışık göründü” töreni de geniş katılımlı bir şekilde yapıldı. Batman Valisi Hulusi Şahin ile birlikte Ak Parti Batman İl Başkanı Akif Gür ile Hasankeyf Kaymakamı ve Belediye Başkanı da törende bulundu. Ilısu projesinin önemli bir bölümünün tamamlanmak üzere olduğunu dile getiren Vali Hulusi Şahin, incelemeler yaptı. Duvar delme işlemine katılırken çalışmalar hakkında da bilgilerde aldı. Ayrıca operatör desteğiyle birlikte iş makinesi kullanarak duvar delme işlemine bizzat katıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı “ışık göründü” töreninin ardından projeyle ilgili bilgiler verildi. 6 aylık bir sürede büyük bir projenin bu şekilde tamamlanmasından memnun olan Şahin, emeği geçenlere teşekkür etti.

Hasankeyf Tüneli Sona Doğru

Tünel Ulaşımda Büyük Söz Sahibi Olacak

Çift yönlü ve 12 metre yüksekliğine sahip olan Hasankeyf Tüneli projesi için bütçe kullanımı da örnek gösterildi. Buna ilave olarak 9 metre eninde olup Gerçüş ve Midyat yollarının parçası konumunda bulunacak. Birkaç ay içerisinde tam anlamıyla açılışı yapılması da bekleniyor. Ekim ayı içerisinde ise viyadüğün tamamlanmasıyla Hasankeyf özelinde çok daha iyi bir ulaşım gerçekleştirilmiş olacak. Hasankeyf Tüneli sona doğru yapılan ışık göründü töreninin ardından köprü ziyaretleri gerçekleştirildi.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

İzmir Narlıdere Metrosu’nda iki istasyon birleşti

İzmir Büyükşehir Belediyesinin yapımını sürdürdüğü Fahrettin Altay ile Narlıdere arasındaki 7,2 kilometrelik metro hattında ilk iki istasyon birbirine bağlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2018 Haziran ayında...