Ana Sayfa Güncel Honaz Tüneli Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

Honaz Tüneli Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

Denizli Valisi tarafından gerçekleştirilen Honaz Tüneli incelemelerinde kazı çalışmalarının bitirildiği belirtildi. İlk araçla geçişi Denizli Valisi Hasan Karahan yaparken İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya’ya Denizli’ yi bağlayacak olan tünelle ilgili mutlu haber de geldi.

Denizli Valisi Bizzat İncelemelerde Bulundu

Türkiye’ nin en önemli turistik merkezlerinin birbirine bağlanması konusunda büyük öneme sahip çevre yolu projesi özelindeki tünel çalışmalarında %95’ lik kısmın bitirildiği ifade edildi. Honaz Tüneli için herhangi bir sorun olmadığı aktarılırken yapım çalışmalarıyla ilgili bilgiler Denizli Valiliği tarafından duyuruldu. Bizzat Vali Karahan tarafından incelenen ve test edilen çalışmaların önemli bir proje için hayati öneme sahip olduğunun da altı çizildi.

Honaz Tüneli Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

Honaz Tüneli Ege Kentlerini Bağlayacak

Karayolları 2.Bölge Müdürlüğü’ nde Kontrol Şefi olan Devrim Günak tarafından gerekli bilgiler Karahan’a sunuldu. Sol ve sağ tüplerde toplamda 4 bin 285 metre ilerleme kaydedildiği vurgulandı. Bununla birlikte kalan hedef uzunluk ise yalnızca 244 metre. Tünelde kazı çalışmalarında sona gelindiği vurgulanırken nihai iç kaplama betonunda da %41’ lik bir kısmın tamamlandığı bilgisi paylaşıldı. Sol tüpten geçiş testi gerçekleştiren Denizli Valisi Karahan ise özellikle İzmir, Aydın ve Muğla gibi Ege kentleriyle Denizli arasında bir bağlantı olması açısından tünelin önemini vurguladı. Çalışmalarla ilgili hız konusunda da teşekkürlerini sunan Karahan, tünelin hızlı bir şekilde bitirilmesi için tüm desteklerin verileceğini de belirtti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Depremi ve Dünü Unuttuk

Depremi ve Dünü Unuttuk, Sadece Depremi Değil Afetleri Unuttuk Bizler afetleri, depremi ve dünü unuttuk. Yıllardır afet deyince aklımıza hep deprem geldi. Evet belki de...