Ana Sayfa Güncel İETT Topkapı Garajı Park Oluyor

İETT Topkapı Garajı Park Oluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla İETT Topkapı Garajı park olarak kullanıma açılacak. İmar planlarının değişimi kabul edilirken birçok yenilik de gerçekleştirilecek.

İBB Meclisi Kararıyla Topkapı Garajı İmarı Değiştirildi

2011 yılında ilk olarak ticaret alanı olarak kabul edilen İETT Topkapı Garajı için yeni bir değişim haberi geldi. 2016 yılından beri İBB bünyesinde bulunan bölgenin kullanımı artık park şeklinde olacak. Projeye göre alt kısmında ise otopark yer alacak. Son olarak 2017 yılında “Sosyal Kültürel Tesis” alanı olarak tanımlanmış olmasıyla gündeme gelen alan için İBB Meclisi kararını verdi. Eylül ayında yeniden gündeme alınan araziye yönelik imar planlarının değişimi oybirliği ile kabul edildi. Buna göre gerekli işlemlerin yapılmasına başlanacağı da bildirildi.

İETT Topkapı Garajı Park Oluyor

İETT Topkapı Garajı Park Projesiyle Yenilenecek

İETT tarafından 50 yılı aşkın süredir garaj olarak kullanılan 17 bin 567 metrekarelik arazi artık park olacak. Otopark için ise zemin altı projesi yapılacak. Çeşitli yıllarda defalarca imar değişikliği yapılan İETT Topkapı Garajı park haline dönüştürülecek olup planların tamamı da sonuç bölümünde açıklandı. İBB Meclisi İmar Komisyonu raporunda yer alan açıklamaya göre; parselin park alanı ve zemin altı otopark alanı fonksiyonlarının eklenmesine karar verildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından İETT Genel Müdürlüğü koltuğuna kısa bir süre yeni atama gerçekleşmişti. Ardından gelen yeni imar kararıyla ilk değişiklik Topkapı’da yer alan garaj için oldu.

 

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

İstanbul Ekonomi Zirvesi 1 milyar dolar iş hacmi hedefiyle başladı

İstanbul Ekonomi Zirvesi, 10 ülkeden 500 iş insanının katılımıyla başladı. Zirve'de yerli ve yabancı iş adamları arasında 1 milyar dolar değerinde yatırım ve iş...