Ana Sayfa Güncel İmar Affı ile 2 Öğretmenin Oyunu Ortaya Çıktı!

İmar Affı ile 2 Öğretmenin Oyunu Ortaya Çıktı!

Muğla iline bağlı Bodrum ilçesinde görev yapan iki öğretmene, Hazine arazisi üzerinde bulunan prefabrik yapıyı lojman olarak kullanabilmeleri için kendilerine ayrılmıştı. İki öğretmen prefabrik olan yapıyı gecekondu olarak gösterip üzerilerine almak için imar barışından yararlanmaya çalıştıkları iddiası ile görevlerinden alındı.

Muğla’ya bağlı Bodrum ilçesinde görevli iki öğretmene konaklamaları için hazine arazisi üzerindeki prefabrik yapı kendilerine verilmişti. İmar affından yararlanmak adına üstlerine geçirmeye çalıştıkları iddia edildi. Görevli iki öğretmen bunun üzerine Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alınıp görevlerinden uzaklaştırıldı.

Bodrum’daki Yalıkavak Halil İbrahim İper Adnan İper Anadolu Lisesinde görevli olarak çalışan iki öğretmenlerden biri, din kültürü öğretmeni B.T diğeri ise Almanca öğretmeni F.A.. Kendilerine bir süreliğine lojman olarak kullanmaları için  2+1 büyüklüğündeki prefabrik yapı verildi. İki öğretmen, devlet tarafından çıkartılmış olan imar affı ile üstlerine geçirmek istediler.

İki Öğretmen Görevden Uzaklaştırıldı

Anadolu Lisesi yapım aşamasında iken inşaatta çalışan işçiler için konaklamak üzere, özel izin Hazine’ye ait araziden alınmıştı. Daha sonra 2+1 olarak prefabrik yapı ayarlandı. Okul dönemi başlayınca boş kalan eve B.T. ile F.A. öğretmenleri geçici bir süreliğine konaklamaları için verildi. İki öğretmen geçici olarak kaldıkları prefabrik evi İmar barışından yararlanmak için üzerine geçirmek amacıyla başvuruda bulundu.

İki öğretmenin yapı kayıt belgesi almaya çalıştıkları ortaya çıkınca Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alındılar. B.T. ile F.A. hakkında soruşturmanın ardından açığa alınarak görevlerinden uzaklaştırıldı.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

BIM Convention Of Eskişehir 2019

Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi olarak Prota Altar A.Ş. ana sponsorluğunda ve diğer paydaşlarımızla organize ettiğimiz "ESKİŞEHİR BIM KONGRESİ 2019" 16 Kasım 2019 Cumartesi günü...