Ana Sayfa Güncel Haberler İmar Barışında Muaf Tutulan Bölgeler Belli Oldu

İmar Barışında Muaf Tutulan Bölgeler Belli Oldu

İmar barışı düzenlemesinde yeni bir gelişme yaşandı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen önerge ile İstanbul’un bazı bölgeleri imar barışından muaf tutuldu.

Bilindiği üzere önceki gün Meclis’e gönderilen yasa tasarısı ile yaklaşık 13 milyon yapıyı ilgilendiren imar barışı kabul edilmişti. Mecli bugünkü oturumunda bazı bölgelerin imar barışından muaf tutulmasını öneren öngeriyi görüştü. İşte imar barışından muaf tutulan bölgeler.

TBBM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen önergeyle, imar barışı düzenlemesi, İstanbul Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesi ile Tarihi Yarımada içindeki bazı alanlarda uygulanmayacak.

İkinci olarak Boğaz ve benzeri lüks semtlerde imar mevzuatına aykırı inşa edilen, başta yalı eklentileri olmak üzere illegal yapılaşmalara ilişkin itirazlar gündeme gelmişti. Boğaz gibi tarihi ve milli değer olan bir bölgenin, seçim öncesi imar barışına dahil edilmesi bilim, yapı ve mühendislik açılarından tartışılmıştı.

 

Kaynak: habertürk.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Akkuyu’da elektrik iletim sistemi bağlantı anlaşması imzalandı

Akkuyu Nükleer A.Ş. ile Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) arasında 'elektrik iletim sistemine bağlantı anlaşması' imzalandı. Anlaşma ile Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin sisteme bağlanmasını...