Ana Sayfa Güncel İnci ve Uludağ Sözlük’ün %50’si Ergünkent İnşaat’a Satıldı

İnci ve Uludağ Sözlük’ün %50’si Ergünkent İnşaat’a Satıldı

- Reklam-

Sözlük konseptinin popülerinden olan İnci ve Uludağ Sözlük’ün %50 hissesi, Ergünkent İnşaat tarafından satın alındı. Bursa merkezli bir inşaat firması olan Ergünkent Yönetim Kurulu Başkanı tarafından 10 Milyon TL değerleme ile satın alındığı öğrenildi.

Yatırım ve Kurumsallaşma Hızlanacak

Özellikle yeni nesil için büyük öneme sahip olan İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük artık yeni bir yolculuğa çıktı. 28 yaşındaki genç iş insanı Emin Adanur’un Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Ergünkent İnşaat ile her konuda anlaşmanın sağlandığı belirtildi. İki sözlük sitesine dair yeni yatırımların geleceğine kesin gözüyle bakılırken farklı konsept çalışmalarında olacağının müjdesi de geldi. Adanur tarafından içerik platformlarının kullanılması yoluyla inşaat sektörüne katkı sağlanacağı da öngörülüyor. Özellikle gençler tarafından tercih edilen, aylık milyonlarca etkileşimin yapıldığı sözlük konseptinin kullanımı da geliştirilecek. İnşaat sektörü çerçevesinde katma değer yaratılması için iki sözlük sitesinin daha işlevsel kullanımına dair projelerin olduğu da belirtiliyor.

İnci ve Uludağ Sözlük’ün %50’si Ergünkent İnşaat’a Satıldı

İnci ve Uludağ Sözlük’ün %50 Hissesi 10 Milyon TL 

- Reklam-

Birkaç öğrencinin projesi olarak 2005 yılında faaliyete geçen Uludağ Sözlük, alanında en büyüklerden bir tanesi olmayı kısa zamanda başardı. Hali hazırda günlük ziyaretçi sayısı 850 bin seviyesindedir. Ayrıca 700 bin üyeye sahip olan Uludağ Sözlük’ün Türkiye’nin en büyük ikinci sözlük sitesi olması da etki alanını gösteriyor. İnci Sözlük ise 2009 yılından beri var olurken 1.2 Milyon üye ve 15 Milyon takipçiye hitap ediyor.  İnci ve Uludağ Sözlük’ün %50’si Ergünkent İnşaat tarafından satın alınırken yönetim kadrosunun çalışmalara devam edeceği bildirildi. Bununla birlikte şirketlerin bünyesinde bulunan sosyal platformlarda kurumsallaşmaya öncelik verilecek. Sosyal medyada etkin olan sözlüklerin takipçilerine uygun içeriklerin yapılacağı da belirtiliyor.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Jeoloji Mühendisleri Odası: Fay hattındaki binaları boşaltın

JEOLOJİ Mühendisleri Odası fay hatları, heyelan bölgeleri, sel ve çığ yatakları üzerinde bulunan yapıları güçlendirmek yerine hızla boşaltılması gerektiği uyarısında bulundu. Bolu fay hattı üzerinde...