Gramer dil eğitiminin temelini oluşturur. İlk aşamada öğrenilmesi gereken gramer konuları basit temel kavramlardan oluşmaktadır. Özellikle okuma, anlama, yazma ve dinleme başlıkları altında kazanılacak yeteneklerde gramer alanında sağlanan başarı ile desteklenmelidir. Eğitim genel anlamda bir bütünlük arz ettiği zaman konuşma alanında dil kendini ortaya çıkaracak ve artık o dilin özellikleri ile düşünmeye başlayan bireyler aldıkları eğitimlerle seviyelerini çok ileri taşıyabileceklerdir. Eğer İngilizce öğreniyorum, diyorsanız mutlaka konuşma alanında aldığınız eğitimin pratiğe dökülmesi gereklidir. Derslerde işlenen kurallar anında pratiğe dökülmeli ve ders dışında farklı materyallerden destekler alınmalıdır. İngilizce kitaplar okunabilir, gazete ve dergiler takip edilebilir. İngilizce filmler izlenebilir ve şarkılar dinlenerek kulaklarda telaffuz anlamında aşinalık elde edilebilir.

Aldığını dersleri mükemmel bir şekilde öğrenmeniz unutmayacağınız anlamına gelmez. Özellikle dil eğitiminde kullanılmayan her bilgi unutulur ve onca emekle öğrenilen konular zihinlerden tamamen yok olabilmektedir. Bu nedenle öğrenilen bilgilerin sürekli taze kalabilmesi için hayatınızda ingilizce konuşmaya da yer açmalısınız. Eğitimler alınırken hangi konudan ne kadar bilgiler edinildiğini görebilmek, öğrendiğinizin ne kadarının aklınızda kaldığını görebilmek için İngilizce Seviye Tespit sınavlarına katılmalı ve aldığınız eğitimi değerlendirmelisiniz. Eğitim aldığınız kurslarda bölüm sonlarında bu sınavlar yapılabilmektedir. İşlenen her konu sonrasında quizler ve cevaplı testlerle öğrenilen bilgiler hakkında kendinizi deneyebilirsiniz. Ülkemizde bu alanda üniversite giriş sınavında İngilizce sınavları bulunmakta ve İngilizce bölümlere girebilmek için bu alanlarda alınan puanlar baz alınmaktadır.

Bu alanda verimli bir sistemi bulunan konuşarak öğren sitesi içerisinde verilen eğitim tamamen pratik üzerine kurulmuştur. Bu alanda telaffuz bakımından üst düzey eğitimler alınmakta ve eğitmenlerin tamamının ana dili ingilizce olmaktadır. Sitenin yanında blog içerisinde de faydalı bilgiler sunulmakta ve pratik yaparken ihtiyacınız olan materyalin elinizin altında olması için blog içerisinde konu çeşitliliği bulunmaktadır.

http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-hayvanlar/ konu başlığı altında ise pratik yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz hayvan isimlerinin ingilizce karşılıklarını bulabilirsiniz. Genelde bu tip basit kalıplar kreş seviyesinden itibaren çocuklara şarkılar ve oyunlarla öğretilmekte, daha ileri yaşlarda öğrenilmeye çalışılıyorsa daha bol pratik ile eğitimlere takviye yapılmalıdır. Bunlardan en bilindikleri şu şekilde sıralanabilir. Arı- Bee, Ayı- Bear, balık- Fish, At- Horse, kedi, Cat, Köpek- Dog, Kuş- Bird, Örümcek- Spifer, tavşan, Rabbit gibi en çok bilinen hayvanlar sıralanabilir. Hayvanlar zamir olarak ifade edileceklerinde İt zamiri ile cümle içerisinde kullanılırlar. Genellikle a öne eki ile birlikte cümle içerisinde yer alırlar. Öğrendiğiniz kelimelerin cümle içerisinde nasıl kullanıldığını da çok iyi bir şekilde öğrenmek gereklidir. Bazı sıfat, zamiri edat gibi kelimelerin cümle içerisinde belirli bir sırayı takip etmesi gerekebilir. Bu tür kalıpların öğrenilmesi kelime hazinesinin gelişmesine neden olacak ve gelişen kelime hazinesi düşüncelerin dahi İngilizce olmasını sağlayarak çok daha verimli bir eğitim süreci geçirilmiş olur.

Bu içeriğimi puanlar mısın?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here