Ana Sayfa Güncel İnşaat Sektörüne Güzel Haber Kocaeli’den Geldi

İnşaat Sektörüne Güzel Haber Kocaeli’den Geldi

- Reklam-

2018 yılının başlamasıyla her geçen gün çok daha kötü bir duruma gelen inşaat sektörü, canlandırılmasını hedefleyen Kocaeli Ticaret Odası, vatandaşların çok daha uygun şartlarda konut sahibi olmasının önünü açtı. Buna göre KOTO üyeliğine sahip müteahhit firmalarla Ziraat Bankası arasında sözleşme imzalandı. Bundan sonra vatandaşlar yalnızca %0,98 faiz oranıyla konut sahibi olma şansı elde edecek.

Kocaeli’nin öncü kuruluşlarından olan KOTO tarafından gerçekleştirilen bu sürecin son hale gelmesi ve imzaların atılması da inşaat sektörünün tekrar canlanacağının göstergesi. Hali hazırda konut stoğu açısından da zor durumda olan firmaların bu yolla hızlı bir şekilde satışları gerçekleştirmesi bekleniyor. Ziraat Bankası ile yapılan iş birliği çerçevesinde müracaat edecek vatandaşların %0,98 faizle konut kredisi alabilmesinin önü açılacak.

İnşaat Sektörüne Güzel Haber Kocaeli’den Geldi

- Reklam-

Protokolde imzaların atılması sürecinde değerlendirmelerde bulunan KOTO Başkanı Necmi Bulut ise büyük bir fedakarlıkta bulunduklarını dile getirdi. Bulut, Kocaeli nezdinde de inşaat sektörünün öncü konumunda olduğunu belirtti. Değerli iş insanı konut kredisi faiz oranlarının çok daha makul seviyelere gelmesiyle canlanmanın ilerleyen aylarda görüleceğini belirtti. İnşaat sektörü açısından değerlendirme yapılması durumunda 200 civarında alt kalem sektöründe canlanacağını da söyledi. Ayrıca satışların birçok alanda etkisini göstereceğini de beklediklerini sözlerine ekledi. Vatandaşların çok daha uygun koşullarda ev sahibi olabilmeleri için müteahhitlerin önemli bir kazanımdan vazgeçtikleri de gelen haberler arasında. Ziraat Bankası tarafından sunulan şartlar içinde törende teşekkür konuşması yapılırken tüm vatandaşların ihtiyaçlara uygun şekilde konut alımına başlayabilecekleri de ifade edildi.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

İmar Durum Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

İmar Durum Belgesi Nedir? Arsası olan herkesin mutlaka merak edip sorduğu İmar Durum Belgesi nedir? İmar Durumu Belgesi Nasıl Alınır? sorularına bu yazımızda bir cevap...