Ana Sayfa Güncel İnşaat Sektörüne Güzel Haber Kocaeli’den Geldi

İnşaat Sektörüne Güzel Haber Kocaeli’den Geldi

2018 yılının başlamasıyla her geçen gün çok daha kötü bir duruma gelen inşaat sektörü, canlandırılmasını hedefleyen Kocaeli Ticaret Odası, vatandaşların çok daha uygun şartlarda konut sahibi olmasının önünü açtı. Buna göre KOTO üyeliğine sahip müteahhit firmalarla Ziraat Bankası arasında sözleşme imzalandı. Bundan sonra vatandaşlar yalnızca %0,98 faiz oranıyla konut sahibi olma şansı elde edecek.

Kocaeli’nin öncü kuruluşlarından olan KOTO tarafından gerçekleştirilen bu sürecin son hale gelmesi ve imzaların atılması da inşaat sektörünün tekrar canlanacağının göstergesi. Hali hazırda konut stoğu açısından da zor durumda olan firmaların bu yolla hızlı bir şekilde satışları gerçekleştirmesi bekleniyor. Ziraat Bankası ile yapılan iş birliği çerçevesinde müracaat edecek vatandaşların %0,98 faizle konut kredisi alabilmesinin önü açılacak.

İnşaat Sektörüne Güzel Haber Kocaeli’den Geldi

Protokolde imzaların atılması sürecinde değerlendirmelerde bulunan KOTO Başkanı Necmi Bulut ise büyük bir fedakarlıkta bulunduklarını dile getirdi. Bulut, Kocaeli nezdinde de inşaat sektörünün öncü konumunda olduğunu belirtti. Değerli iş insanı konut kredisi faiz oranlarının çok daha makul seviyelere gelmesiyle canlanmanın ilerleyen aylarda görüleceğini belirtti. İnşaat sektörü açısından değerlendirme yapılması durumunda 200 civarında alt kalem sektöründe canlanacağını da söyledi. Ayrıca satışların birçok alanda etkisini göstereceğini de beklediklerini sözlerine ekledi. Vatandaşların çok daha uygun koşullarda ev sahibi olabilmeleri için müteahhitlerin önemli bir kazanımdan vazgeçtikleri de gelen haberler arasında. Ziraat Bankası tarafından sunulan şartlar içinde törende teşekkür konuşması yapılırken tüm vatandaşların ihtiyaçlara uygun şekilde konut alımına başlayabilecekleri de ifade edildi.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Hasankeyf’te vinç kazası

Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde yapımı süren, Türkiye'nin en uzun köprüsünde çalışan vinç devrildi. Edinilen bilgilere göre, Hasankeyf ilçesinde şu an tek tarafı kapalı olan köprüde...