Ana Sayfa Güncel İnşaat Sektörüne İlişkin Yatırım Açıklamaları

İnşaat Sektörüne İlişkin Yatırım Açıklamaları

Türkiye için kritik bir eşik olan 31 Mart yerel seçimleri sonuçlanırken gözler inşaat sektörüne ilişkin gerçekleşecek olan yatırımlara ve desteklere çevrildi. İnşaat sektörünün değerlendirmesini Takvim Gazetesi’ne yapan patronlar, üretim ve yatırımların devam edeceğinin sinyallerini verdi. 2018 yılının ardından beklenen seçim döneminin geride kalmasıyla ilgili konuşan IC Holding Başkanı İbrahim Çeçen, “ekonomi hızlı bir toparlanma bekliyorum. Frene basma gibi bir lüksümüz hiçbir zaman olmadı, olmazda,” diyerek geleceğe olacak yatırımların haberini verdi. Bununla birlikte kapasite özelinde şartların arttırılmasının zorunlu olduğunu da sözlerine ekledi.

İnşaat Sektörüne Yatırım İle İlgili Patronlardan Açıklama

İnşaatın bir diğer önemli ismi Polat Holding Başkanı Adnan Polat ise yatırımların süreceğinin müjdesini verdi. İş insanları olarak verilen görevlerin yapılacağını da belirten Polat, 2019 yılının çok daha iyi bir şekilde geçirileceğini öngördüğünü açıkladı. Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ise uluslararası yatırımların öneminin altını çizdi. İnşaat sektörünün çok hızlı büyümesinden dolayı daha büyük düşünülmesi gerektiği belirtildi. Hükümetin çok daha etkin bir şekilde ekonomi politikaları geliştirmesinin önemli olduğunu da sözlerine ekledi. NG Holding Kurucu Başkanı olan Nafi Güral ise büyümelerin çok daha iyi noktalara geleceğini tahmin ediyor. Hali hazırda seçim dönemi kaynaklı belirsizliklerin giderilmesinin sonrasında istihdamın artması da bekleniyor. Bununla birlikte inşaat sektöründeki yavaşlamanın durması ve artışların söz konusu olması da patronların istekleri arasında yer alıyor. Zorlu süreçleri geride bırakan Türkiye’nin inşaatına yön veren patronlarından gelen olumlu mesajların nasıl etkiler göstereceği de ilerleyen günlerde netlik kazanacak gibi.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Eylül’de Konut Satışları %15.4 Arttı

Türkiye genelinde konut satışları Eylül ayında %15,4 oranında arttı, ipotekli konut satışları yıllık bazda % 410,2 oranında arttı. Türkiye genelinde konut satışları Eylül ayında bir...