Ana Sayfa Güncel İnşaat Siparişlerinde Toparlanma Sınırlı Düzeyde

İnşaat Siparişlerinde Toparlanma Sınırlı Düzeyde

- Reklam-

Birçok farklı ana sebepten dolayı sıkıntılı süreç geçiren inşaat siparişlerinde toparlanma sınırlı düzeyde kaldı. İMSAD tarafından ortaya konan Ağustos 2019 verilerinde yeni iş siparişleri ortaya çıkarıldı.

İnşaat Siparişlerinde Veriler Planların Gerisinde

Genel anlamda inşaatta yeni iş siparişlerinin yükselmekte olduğu görülse de hedeflerin tutmadığı belirtiliyor. İstenen seviyede bir ilerleme kaydedilemezken bir çeyrek daha daralma olacağının sinyalleri de alındı. 2019 yılının ilk yarısındaki iş gerilemesinde oran %20,3 gerçekleşti. Beşte birlik bir kayıp durumu yansırken ihracatta var olan artış ise yeterliliği sağlamadı. Üretim kaybının çok daha geç toparlanması da problemlerin devamına işaret ediyor. Ancak yine de inşaat için dip seviyeden dönüldüğü kaydediliyor. İnşaat malzemeleri sanayi üretimi eksenli verilerde bir yıllık daralma %21,2 oldu. Haziran ayıları kıyaslamasında 2019 kaybı çok daha büyük.

İnşaat Siparişlerinde Toparlanma Sınırlı Düzeyde

Yeni İnşaat Siparişlerinde Toparlanma Aylık %2,9 Seviyesinde

- Reklam-

2019 yılı ilk 6 aylık dönemde ise %20,3 oranında gerileme ortaya çıkarken 22 alt sektörün tamamında daralma bulunuyor. Bununla birlikte inşaat sektörü yeni iş siparişleri ise Ağustos ayında aylık olarak artmış durumda. Temmuz 2019 ile karşılaştırılması halinde Ağustos 2019 verilerinde yeni inşaat siparişlerinde toparlanma göze çarpıyor. %2,9’luk bir artış var olurken ilerleyen dönemlere dair umut olduğu yorumları da yapılıyor. Ancak her şeye karşın 2019 yılının ikinci çeyreğinde %12,7 küçülme yaşanan inşaat sektöründe taleplerin yeterli seviyede olmadığı biliniyor.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri (Şubat 2020'ye özel)-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al
MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al
REVIT Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Ulaştırma Sözlüğü | Karayolu – 1

1- Ada (İsland)  Yayaların geçme ve durmalarına yarayan, taşıtlardan inip binmelerini sağlayan, trafik akımını düzenleme ve trafik güvenliğini sağlama amacıyla yapılmış olan, araçların bulunamayacağı, koruyucu tertibatla belirlenmiş...