Ana Sayfa Güncel İshak Paşa Hamamı Alıcı Bulamıyor

İshak Paşa Hamamı Alıcı Bulamıyor

Sahibinden satılık olarak ilan verilen 550 yıllık İshak Paşa hamamı için alıcı bulunamadığı ortaya çıktı. Fatih Sultan Mehmet zamanında yapımı tamamlanmış olan tarihi eserin 3.5 Milyon Dolar bedelle satılığa çıktığı biliniyordu. Ocak ayından beri satılık ilanı devam ederken hali hazırda hiçbir alıcıyla anlaşma sağlanamadı.

Güzide Tarihe Esere Alıcı Yok

İstanbul’un Fatih Semti’ nde bulunan tarihi öneme sahip eserin duvarları ise harabe olmaya yaklaşıyor. İbrik ve hamam taşlarının yer aldığı iç kısmında bakımsızlık da had safhada. Dış görünümüyle ağaçların kaplı hale geldiği görülen güzide tarihi eserin sahibi tarafından satışa çıkarılması büyük tepkileri de beraberinde getirmişti. Tarihi eserin satışına tepki gösteren vatandaşlar olduğu kadar, durumun zorunlu olduğunu dile getirenlerde mevcut.

İshak Paşa Sarayı Alıcı Bulamıyor

Bakımsız Kalan İshak Paşa Hamamı Yıkılma Tehlikesine Sahip

Bakımsız kalan yapının yakın zamanda yıkılabileceğini söyleyenlerin sayısı da az değil. Özellikle bir dönem definecilerin altın aramasından dolayı çeşitli bölgelerinde derin kazılar bulunuyor. Ayrıca molozların atıldığı bir bölge haline gelmesi de tarihi eseri kullanılamaz hale getirmiş. Gayrimenkul şirketleri ise 20 Milyon TL’ye alıcı bulunmamasından dertli. Fiyatının çok uçuk olduğunu söyleyenlerle birlikte 100 yıldır hiçbir bakımdan geçmemiş yapının artık güven vermediği de dile getiriliyor. Tarihi hamamın satılık olmasıyla birlikte bir şartta yer alıyor. İshak Paşa Hamamı alıcısının restorasyon işlemleri yaparak yapıyı hamam olarak kullanması isteniyor.

 

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

TBDY 2018’e göre Kolonlarda Uygulanan Değişimler

TBDY 2018’e göre Kolonlarda Uygulanan Değişimler 2007 DBYBHY ile TBDY2018 arasındaki dikkat çeken değişikliklerden biri de kolonlarda meydana geldi. Göze çarpan büyük değişiklik kolon filizlerindeki...