Ana Sayfa Güncel İstanbul İzmir Arası 3.5 Saate İniyor

İstanbul İzmir Arası 3.5 Saate İniyor

Hali hazırda yapımı devam eden İstanbul İzmir otoyolu çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. İstanbul İzmir otoyolunun 192 kilometrelik kesiminin de tamamlandığı öğrenilirken, 4 Ağustos günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılış gerçekleştirilecek. Otoyolun tamamının açılması ile 8 saati aşkın bir süre alan İstanbul ile İzmir’in arası 3.5 saate kadar inecek.

Otoyolun 192 Kilometrelik Kısmında Çalışmalar Bitti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan açıklamada bulunarak, hem zamandan tasarruf hem de yakıttan tasarruf edileceğinin müjdesini verdi. Çalışmalarının problemsiz bir şekilde ilerlediğini, tamamen bitirilmesinin ardından açılış tarihinin beklendiğini belirtti. Gerek sanayi gerek tarım ürünlerinin iki kent arasında taşınmasının daha kolay olacağının da altını çizdi. Yurt içi ve yurt dışı ticari nakliye süreçlerine de olumlu katkı sunacak olan otoyolun 4 Ağustos günü gerçekleşecek törenle 192 kilometrelik kısmının açılacağı da öğrenildi. Marmara, Ege ve Batı Anadolu Bölgeleri arasında adeta bir bağlantı aksı olacak otoyol için büyük bir kazanım ifadesi de kullanıldı. 2010 yılında yapım çalışmalarına başlanan İstanbul-İzmir otoyolu, dönemin Başbakanı Erdoğan tarafından da üzerinde durulan en önemli konuların başında geliyordu.

İstanbul İzmir 3.5 Saate İniyor

İstanbul İzmir 3.5 Saat Olacak

Projenin en önemli ayağı Osmangazi Köprüsü, 2016 yılında açılmıştı. Sonrasında 201 kilometrelik bir ana gövde daha açılışı gerçekleşirken 4 Ağustos günü ise İstanbul-İzmir 3.5 saate inecek. 183 kilometrelik ana gövde oto yol ile 9 kilometrelik bağlantı yolunun açılışları yapılacak. 192 kilometrelik otoyol açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımcılar arasında olacağı belirtildi.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Çelikten Bile Daha Güçlü Bir Bitki – Bambu Nedir?

Bambu çelikten çok daha güçlü bitki Betonarme elemanlar bilindiği üzere kompozit yapılardır.  Yani iki farklı malzemenin (beton ve çeliğin) ihtiyaçlara göre belli oranlarda bir araya...