Ana Sayfa Güncel İstanbul Metrosu Işık Göründü Töreni Yapıldı

İstanbul Metrosu Işık Göründü Töreni Yapıldı

- Reklam-

Türkiye’nin ilk hızlı metrosu olması beklenen Gayrettepe İstanbul Havalimanı arasındaki İstanbul metrosu ışık görüntü töreni gerçekleştirildi. Delme işlemlerinin tamamlanmasının ardından yapılan törende Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’da önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul Metrosu Işık Görüntü Töreni Müjdeler Getirdi

Çok hızlı bir şekilde çalışmaların devam ettiğini aktaran Cahit Turhan, İstanbul metrosu ışık göründü töreninde konuştu. Türkiye’nin ilk hızlı metro sistemi için tüm olanakların kullanıldığını aktardı. 7 aylık süre zarfında ise Kağıthane ve Gayrettepe istasyonlarına ulaşılacağının müjdesini verdi. Daha kısa sürede bitirilmesi için ise 10 adet metro kazı makinesinin ilk kez kullanıldığının da altını çizdi. Kazı hızı özelinde de dünya rekoru kırmak istediklerini söyleyen Turhan, sorunsuz bir şekilde Kağıthane kısmının açılışının gelecek yıl yapılacağını şimdiden duyurdu. İstanbul metrosunun ışık görüntü töreni sonrasında Turhan, çalışmalara katılan tüm ekiplere teşekkür etti.

İstanbul Metroları Entegre Olacak

- Reklam-

Var olan tüm metroların entegre çalışmaları da sürüyor. Gayrettepe istasyonundan Taksim bağlantısı yapılacak olup Kağıthane istasyonunda ise Kabataş metro entegre hattı sunulacak. Bu sayede metrolar arasında geçişler çok daha pratik hal alacak. Havalimanı istasyonunda yüksek hızlı trenle bağlantı kurulacağı da biliniyor. Halkalı istasyonundan ise hem Halkalı metro hem de Marmaray bağlantıları yakın gelecekte gerçekleştirilecek. Olimpiyatköy istasyonunda ise Başakşehir metrosuna geçiş sağlanacak. Ayrıca Kayaşehir metrosu entegre projesi de bulunuyor. Böylelikle İstanbul Havalimanı ile kentin çeşitli bölgelerinin metro ile birbirine bağlanması söz konusu olacak.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

İmar Durum Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

İmar Durum Belgesi Nedir? Arsası olan herkesin mutlaka merak edip sorduğu İmar Durum Belgesi nedir? İmar Durumu Belgesi Nasıl Alınır? sorularına bu yazımızda bir cevap...