Ana Sayfa Güncel İstanbul Metrosu Işık Göründü Töreni Yapıldı

İstanbul Metrosu Işık Göründü Töreni Yapıldı

Türkiye’nin ilk hızlı metrosu olması beklenen Gayrettepe İstanbul Havalimanı arasındaki İstanbul metrosu ışık görüntü töreni gerçekleştirildi. Delme işlemlerinin tamamlanmasının ardından yapılan törende Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’da önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul Metrosu Işık Görüntü Töreni Müjdeler Getirdi

Çok hızlı bir şekilde çalışmaların devam ettiğini aktaran Cahit Turhan, İstanbul metrosu ışık göründü töreninde konuştu. Türkiye’nin ilk hızlı metro sistemi için tüm olanakların kullanıldığını aktardı. 7 aylık süre zarfında ise Kağıthane ve Gayrettepe istasyonlarına ulaşılacağının müjdesini verdi. Daha kısa sürede bitirilmesi için ise 10 adet metro kazı makinesinin ilk kez kullanıldığının da altını çizdi. Kazı hızı özelinde de dünya rekoru kırmak istediklerini söyleyen Turhan, sorunsuz bir şekilde Kağıthane kısmının açılışının gelecek yıl yapılacağını şimdiden duyurdu. İstanbul metrosunun ışık görüntü töreni sonrasında Turhan, çalışmalara katılan tüm ekiplere teşekkür etti.

İstanbul Metroları Entegre Olacak

Var olan tüm metroların entegre çalışmaları da sürüyor. Gayrettepe istasyonundan Taksim bağlantısı yapılacak olup Kağıthane istasyonunda ise Kabataş metro entegre hattı sunulacak. Bu sayede metrolar arasında geçişler çok daha pratik hal alacak. Havalimanı istasyonunda yüksek hızlı trenle bağlantı kurulacağı da biliniyor. Halkalı istasyonundan ise hem Halkalı metro hem de Marmaray bağlantıları yakın gelecekte gerçekleştirilecek. Olimpiyatköy istasyonunda ise Başakşehir metrosuna geçiş sağlanacak. Ayrıca Kayaşehir metrosu entegre projesi de bulunuyor. Böylelikle İstanbul Havalimanı ile kentin çeşitli bölgelerinin metro ile birbirine bağlanması söz konusu olacak.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Hedef 5 Yılda 1.5 Milyon Konut Dönüşümü

Aylardır merakla beklenen Kentsel Dönüşüm Eylem Planı toplantısında konuşan Kurum, 1.5 Milyon konut dönüşümünün 5 yılda tamamlanacağını kaydetti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum tarafından...