Ana Sayfa Güncel İzmir’de İstinat Duvarı Çöktü, Yolda Göçük Oluştu

İzmir’de İstinat Duvarı Çöktü, Yolda Göçük Oluştu

- Reklam-

Sabah saatlerinde İzmir’ de istinat duvarı büyük bir gürültüyle çökerken çevredeki insanlar ise paniğe kapıldı. Torbalı’da Mustafa Kemal Mahallesi’ nde yol kenarındaki istinat duvarı belirlenemeyen bir nedenle çöktü. Olay sonrasında yolda göçük oluşurken park halinde olan bir minibüste çukura yuvarlandı.

İzmir’de İstinat Duvarı Çökerken Apartmanlara Zarar Verdi

Bir anda meydana gelen olayda apartmanların bulunduğu kısma doğru çöküntü gerçekleşti. Korkulu anların yaşandığı yerin adresi İzmir Torbalı olurken maddi zarar oluştu. Çökme sonrasında yolda meydana gelen göçük sebebiyle toprak ve kaya parçaları yuvarlandı. Apartmanın alt dairelerinin dış cephelerinde hasarlar oluştu. Ayrıca park halinde olan bir minibüste açılan çukurun içine düştü. Yarılan yolun kenar kısmındaki su borusunda da patlak oluştu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri incelemelerde bulunurken polis güvenliği sağladı. Yolun apartmanın üst kısmında bulunduğu ve uzun zamandır sorunu olduğu belirtiliyor. Ayrıca olayda herhangi bir ölüm ya da yaralanma durumunun yaşanmadığı da açıklandı.

İzmir’de İstinat Duvarı Çöktü, Yolda Göçük Oluştu

İstinat Duvarları Neden Çöküyor

- Reklam-

İzmir’de istinat duvarı çökmesiyle birlikte yalnızca maddi problemlerin ortaya çıktığı öğrenildi. Olayla ilgili incelemeler yapılırken nasıl olduğu da araştırmalar sonucunda ortaya çıkarılacak. Son zamanlarda istinat duvarı çökme olaylarının fazla yaşanmaya başladığı da biliniyor. Özellikle eski yapıların istinat duvarlarının bu nedenle incelemeye alınacağı da belirtiliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından istinat duvarları üzerinde de çalışmalar yapıldığı kaydediliyor.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Betonun Kullanımı ve Kullanım Alanları

Beton, dünya çapında en sık kullanılan yapı malzemelerinden biridir. Mukavemet, dayanıklılık, az bakım gerektiriyor olması, enerji tasarruflu, sürdürülebilirlik gibi ayırt edici özellikler, inşaat mühendisliği...