Ana Sayfa Güncel Kaçak Bina Başkan Adayına Ait Çıktı

Kaçak Bina Başkan Adayına Ait Çıktı

Hükümet tarafından gerçekleştirilen imar affına yönelik yasa değişikliği sonrasında ülkenin çeşitli bölgelerinde kaçak yapılaşma oranında artışlar olduğu tespit edildi. Özellikle imar affı özelinde gerçekleştirilen kaçak bina sonrasında ise yasal hale getirilebileceği belirtilirken bunun son örneklerinden bir tanesi de Çanakkale’de görüldü. İddiaya göre Ayvacık ilçesinde Kösedere Köyü’nde yer alan kaçak yapının sahibi başkan adayı İlyas Terzi.

Yerel seçimlerde Çanakkale Bağımsız Belediye Başkan Adayı olan İlyas Terzi’ye ait olduğu belirtilen kaçak yapının ruhsatlı olduğu iddiaları ise yanıtsız kaldı. Elde edilen bilgilere göre imar affından yararlanılarak ruhsatlı hale getirildi. Ancak yetkililer ise yıkılma sürecinin başladığını ve buna dair gerekli süreçlerin işletildiğini ifade etti. Ormanlık alanlar içinde kurulu olan kaçak yapıyla ilgili son olarak ise İlyas Terzi açıklamalarda bulundu. Kendisine ait olduğu belirtilen yapıyla ilgili konuşan Terzi, ruhsatının var olduğunu ve imar affından da yararlanıldığının altını çizdi. Ancak Sözcü tarafından yapılan haberde ise yetkililer böyle bir imar affı başvurusunun olmadığını dile getirdi. Bundan dolayı hiçbir şekilde kaçak yapının kabul edilemez olmasından dolayı yıkılacağının da bilgisi alındı.

İmar affı sonrasında sayıları hızla artan kaçak yapıların hızlı bir şekilde tespit edileceği ve yıkım süreçlerinin hemen başlatılacağı da gelen bilgiler arasında. İlerleyen günlerde kaçak yapı ile ilgili ne gibi gelişmelerin olacağı ise şimdiden büyük merak konusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Jeo Taşıma – Geoteknik Rapor Hazırlama Yazılımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 09 Mart 2019 tarihinde “Zemin ve Temel Etüdü Uygulama Esasları ve Rapor Formatını”  yayınlaması ile birlikte Zemin Etüt Raporları; Veri...

Depremi ve Dünü Unuttuk