Ana Sayfa Güncel Kaçak İnşaatlarda Son Adres: Dalaman ve Göcek Koyları

Kaçak İnşaatlarda Son Adres: Dalaman ve Göcek Koyları

Muğla’nın turistik ilçelerinden Fethiye’de bulunan Göcek Mahallesi’nde Taşbaşı mevkisinde kaçak inşaat yapıldığına dair CİMER’e başvuruldu. Göcek ve Dalaman koylarını panoramik gören bölgede başlatılan taş duvarlı yapının imar barışı sonrasında gerçekleştiği de iddialar arasında. “Başka Göcek Yok” Platformu, inşaat hakkında herhangi bir bilgi alımı ve kaçak olan inşaatın durması için önce Fethiye Belediyesi’ne başvuruda bulundu. Herhangi bir yanıt alınmamasıyla CİMER üzerinden ihbarda bulunulurken kamuoyunun harekete geçmesi talep edilmişti. Konuyla ilgili açıklamayı ise Belediye Başkanı adına Belediye Başkan Yardımcısı Güzide Özkaya yaptı.

Fethiye Belediyesi Açıklaması

Sözcü Gazetesi muhabiri olan Mustafa Sarıipek tarafından haberleştirilen kaçak inşaat iddialarıyla ilgili son açıklamalar ise CİMER üzerinden Fethiye Belediyesi’nden geldi. Var olan yapıyla ilgili belediye bilgisinin bulunduğu belirtilen açıklamada ise, “3060 parsel sayılı taşınmaz üzerinden yapılmış olan taş duvarın ruhsatsız olduğu ve Zeyit Aydınlı tarafından işlemin gerçekleştirildiği ve 17 Ocak 2019 tarihinde ise 3194 sayılı İmar Kanunu 32.maddesini içeren yasal işlemin yapılmış olduğu” ifadelerine yer verildi. Yasa dışı bir yapılaşma durumu var olurken yasal işlemlerin ve sürecin devam ettiği bilgisi de paylaşıldı.

Fethiye’nin en özel yerlerinden bir tanesi olmasıyla bilinen Göcek ve Dalaman koyları turizm açısından oldukça büyük öneme sahip. Eşsiz manzarasıyla birlikte var olan kaçak taş yapının ilerleyen günlerde ne olacağı ise büyük merak konusu. Bununla birlikte “Başka Göcek Yok” grubu ise sürecin takipçisi olmayı sürdürecek.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Çelikten Bile Daha Güçlü Bir Bitki – Bambu Nedir?

Bambu çelikten çok daha güçlü bitki Betonarme elemanlar bilindiği üzere kompozit yapılardır.  Yani iki farklı malzemenin (beton ve çeliğin) ihtiyaçlara göre belli oranlarda bir araya...