Ana Sayfa Güncel Kağıthane ’de Çöken Bina

Kağıthane ’de Çöken Bina

- Reklam-

Kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili çeşitli çalışmaların yapıldığı dönemde bir çökme haberi de İstanbul Kağıthane ’den geldi. İki yılı aşkın süre önce temel kazısı yapılan inşaat alanı içerisindeki destek duvarının çökmesinin ardından iki otomobil de inşaat alanına düştü. Bunun hemen ardından ise çevre binaların zeminlerinde de toprak kayıpları gerçekleşti. İtfaiye ekiplerine durum haber verilirken ekiplerin çalışmaları sırasında da dört katlı bina çöktü.

Öfkeli Bekleyiş Devam Ediyor

Aniden çöken binanın ardından hemen ekipler çevredeki binaların tamamını tahliye etti. Ancak nereye gideceklerini bilmeyen bina sakinlerinin öfkesi hala geçmiş değil. Ayrıca vatandaşların olaya yaklaşımlarından dolayı belediye ekiplerine kızgınlıkları da sürüyor. Olayla ilgili Sözcü’ye konuşan bir vatandaş, binanın çökeceğini anladıklarını ifade etti. Buna rağmen yetkililerin hiçbir şey yapmadıklarından yakınan vatandaş, bina sakinlerini ise kendilerinin çıkardığını belirtti. İnşaat alanı sahibi kişilerin nerede oldukları bilinmezken yıkılan bina sakinleri ise kiraya çıkacak paralarının olmamasından dertli.

Yatacak Yerleri Yok

- Reklam-

4 katlı binanın bir anda çöktüğü Kağıthane’de insanların nerede kalacakları gösterilmedi. Bina sakinleri yatacak hiçbir yerlerinin olmadıklarını dile getirilirken asgari ücretle çalıştıklarını söyledi. Toplamda 21 binanın tahliye edildiği görülürken Kağıthane Belediye Başkanı ’ndan da açıklamalar geldi. Buna göre TOKİ ile görüştüklerini açıklayan Başkan Mevlüt Öztekin, güvenli bir şekilde binaların yıkılacağını ve yeni bir bölge kurulacağını söyledi. Barınma sorunlarına da değinen Öztekin, hızlı bir şekilde tüm ihtiyaçların karşılanacağını sözlerine ekledi. İstanbul Valisi ise toplamda 98 hanenin boşaltıldığını ve hanelere 5’er bin lira ödeme yapılacağını açıkladı.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri (Şubat 2020'ye özel)-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al
MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al
REVIT Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Dünyanın en hızlı 10 tren hattı

Ülkemizde ilk olarak ilk olarak 13 Mart 2009 günü saat 09.40'ta Ankara'dan Eskişehir'e hareket eden hızlı tren, dünyanın diğer gelişmiş ülkelerin de gözdesi. İnsanlar...