Ana Sayfa Güncel Kanal İstanbul Rezerv Alanları Sorunu Büyüyor

Kanal İstanbul Rezerv Alanları Sorunu Büyüyor

- Reklam-

Hali hazırda İstanbul ve Türkiye için büyük projeler arasında gösterilen Kanal İstanbul rezerv alanları ile ilgili tartışmalar sürüyor. Bölgede taşınmazlara sahip vatandaşların imar talepleri devam ederken ihale sürecine dair herhangi bir gelişme yaşanmış değil.

Kanal İstanbul İmara Açılıyor Mu?

2018 yılının Kasım ayı içerisinde ihalesi olacağı duyurulan Kanal İstanbul projesiyle ilgili bilinmezlikler devam ediyor. Bölgede taşınmazlara sahip olan kişilerin umutlu bekleyişleri şu an için hayal kırıklığına uğramış durumda. 2019 yılı sonu gelmesine karşın herhangi bir ihale bilgisi paylaşılmaması ve imar sorununun devam etmesi de endişe yaratıyor. Taşınmazlara sahip kişiler ise ya ihale yapılmasını ya da bir an önce imar izninin oluşmasını bekliyor.

Kanal İstanbul Rezerv Alanları Sorunu Büyüyor

Kanal İstanbul Rezerv Alanları Sahipleri Bekleyişte

Proje özelinde Kanal İstanbul rezerv alanları ilan edilen yerlerle ilgili seslerinin duyurulmasını isteyen hak sahipleri de açıklamalarda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan değişmelere paralel olarak sürecin aksadığı ise iddiaların başında geliyor. Bununla birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da konuyla ilgili sessizliğini koruyor. Kendilerini Kanal İstanbul rezerv alan mağdurları olarak tanıtan vatandaşların 9 yıllık bekleyişin son bulmasını talep etmelerinden sonra ne gibi gelişmelerin yaşanacağı ise bilinmiyor. Gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerek eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından projenin büyük bir öneme sahip olduğu biliniyor. Yüzyıllık projeler arasında yer alan Kanal İstanbul’un çok büyük bir maliyete sahip olacağı da biliniyordu. Var olan bütçe sıkıntılarından dolayı da projeyle ilgili gelişmelerin başlatılamadığı gelen haberler arasında.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Kombi Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey: Nasıl Seçilir, Neye Dikkat Edilir?

Kombi Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey: Nasıl Seçilir, Neye Dikkat Edilir?   Yaşam alanlarınızı ısıtmak ve sıcak su ihtiyacınızı karşılamak için kombilere ihtiyaç duyulur. Mekanın ihtiyaçlarına...