Ana Sayfa Güncel Kapadokya 'da Kaçak Ve Usulsüz Olan 101 Bina Yıkıldı

Kapadokya ‘da Kaçak Ve Usulsüz Olan 101 Bina Yıkıldı

- Reklam-

Ülkemizin turizm merkezlerinden önemli bir yeri olan Kapadokya bölgesinin Peri bacaları çevresinde bulunan yapılar ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar başlatıldı. Bu kapsamda 5 ayda 101 bina yıkıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un 2018 yılının Kasım ayında Nevşehir’i incelemeleri sonucunda kaçak ve usulsüz yapılar ile ilgili çalışmalar başlatılmıştı. Bu kapsamda Kapadokya’ da peribacaları çevresinde usulsüz ve kaçak binaların tespit çalışmaları halen devam ediyor.

5 aydır 101 Yapı Yıkıldı

Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından toplanan değerlendirmeler sonucu binaların yıkımına karar verildikten hemen sonra bu alanlardan sorumlu olan belediyelere bildiriliyor. Belediye yetkililerince bina sahiplerine bilgilendirilmesinin ardından yıkım süreci başlatılıyor. Son 5 aydır kapsam doğrultusunda bölge de 101 yapıların yıkım işlemleri tamamlandı.

Kaçak Ve Usulsüz Yapıların Tespiti Devam Ediyor

- Reklam-

Çalışmaların devam ettiği, tespiti yapılan usulsüz yapıların toplamda 132 olduğu yapı sorumluluğunda olanlara yıkım yapılacağına dair bilgilendirilme yapıldığı öğrenildi. Yerel seçimlerinin ardından göreve başlayacak olan belediye başkanlarının yürütülen işleri devralmaları için yıkımlara ara verilmişti. Belediyelere bildirilen usulsüz olan kaçak yapıların belediyedeki görevi devralan yeni belediye başkanının onay vermesi gerekecek. Onay vermesinin ardından yıkım işlemlerine ara verilmeden devam edileceği bilgisi öğrenildi.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Betonarme ve Donatının İnşaattaki Önemi

Binalarımızdaki yapısal elemanlar; basınç, çekme, eğilme momenti ve burulma gibi iç kuvvetlere sahiptir. İstenmeyen deformasyon ile bu iç kuvvetlere dayanmak, inşaat malzemelerinin ana görevidir....