Ana Sayfa Güncel Kartal’da Çöken Bina İle İlgili Dava Belli Oldu

Kartal’da Çöken Bina İle İlgili Dava Belli Oldu

Kartal’da çöken bina ile ilgili 21 kişinin hayatını kaybetmesi neticesinde açılan dava sonuçlandı. Yeşilyurt apartmanın çökmesinden dolayı yürütülen davada 3 kişi hakkında ‘’Taksirle birden çok kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebep olmak’’ suçu kapsamında 2 yıldan başlayarak 15 yıla kadar hapis cezası istemi ile iddianame düzenlendi.

Kartal’da Çöken Bina dava sonucu

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ele alınan soruşturma kapsamında 3 kişi hakkında, “Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak” suçundan dolayı 2 yıldan 15 yıla kadar hapis ile cezalandırılması istendi ve iddianame düzenlendi. İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne iddianame gönderildi.

Düzenlenen iddianameye göre, Kartal’da çöken bina neticesinde binanın proje sorumlusu olan Suzan Çayır, bina ruhsatının ‘mesuliyet alan’ bölümünde sürveyan olarak bilinen Arzu Keleş Baran ve yapının teknik uygulama sorumlusu olan Uğur Mısıroğlu şüpheli olarak asli kusurlu olarak bulunduğu şeklinde yer aldı. Gönderilen iddianamenin 15 gün içerisinde geri dönüşünün kabul veya red olarak karar verilmesi beklenmektedir.

Bir kişinin tutukluluğu devam ediyor

Olayın ardından şüpheli bulunan 3 kişi gözaltına alınmıştı. 14 Şubat 2019 tarihinde ise şüpheli bulunduğundan dolayı Uğur Mısırlıoğlu ve Suzan Çayır tutuklanmıştı. Suzan Çayır tutuklanmasının ardından 15 Mart 2019 tarihinde serbest bırakılmıştı. Şuanda davanın tek tutuklu sanığı ise Uğur Mısıroğlu oldu.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Binalar Kaç Büyüklüğündeki Depreme Karşı Tasarlanıyor?

Bu yazının belli bölümlerini sıradan bir vatandaş anlayabilirken, belli bölümlerini ise sadece teknik elemanlar anlayabilecek. Teknik elemanlardan kastım, mühendisler ve mimarlar. Bu yazıda, çoğu mimar/mühendislerin...