Ana Sayfa Güncel Haberler Kentsel Dönüşüm Nefes Aldıracak

Kentsel Dönüşüm Nefes Aldıracak

- Reklam-

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ile birlikte Kentsel Dönüşüm Ofisi’ne bir ziyaret gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgiler verdi. Oldukça zorlu bir sürece girdiklerinin altını çizerken tüm olumsuz hususlara rağmen en iyi şekilde süreci sonlandıracaklarını ifade etti. Bayrampaşa’da kentsel dönüşüm sonrasında tamamlanan proje sahipleriyle de buluşan Kurum, yetkililerden bilgi almayı da ihmal etmedi.

Sakarya Depremi Açıklaması

Sakarya’nın Hendek ilçesi merkezli bir deprem yaşadığını anımsatan Çevre ve Şehircilik Bakanı, her geçen gün kentsel dönüşümün ne kadar önemli ve gerekli olduğunu gördüklerini belirtti. Depremin 4.7 büyüklüğünde olduğunu sözlerine eklerken can ve mal kaybının olmadığını da açıkladı. Valilik üzerinden işlemlerin devam ettiğini dile getiren Kurum, koordineli bir şekilde hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü de net bir şekilde söyledi.

Bayrampaşa’da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

Bayrampaşa’da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

- Reklam-

Hali hazırda Eski Sağmacılar Cezaevi’nin olduğu bölgede dönüşüm projesinin sürdüğünü ve takip ettiklerini söyledi. Proje kapsamında toplam alan 250 bin metrekare olurken 2 bin 275 konutun yapılacağı biliniyor. Bununla birlikte hasarlı binaların tespitlerinin devam edeceğini de dile getiren Kurum, vatandaşlarla dayanışma içerisinde olmaya devam edeceklerini de inşaat yetkilileriyle paylaştı. Vatandaşların haklarının korunması için ise yeni çalışmalar söz konusu. İstek durumu olmaması halinde hiçbir işlemin yapılmayacağı da Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum tarafından üzerinde önemli durulan bir başka konu oldu. Dönüşüm projelerinin ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istediği gibi yatay mimariye uygun yapılacak. Çok daha az katlı olup etaplar halinde konutların teslimleri gerçekleştirilecek.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

2 YORUM

  1. 2017 yılı yaz aylarında ben de bu projede stajımı yapmıştım. Gerçekten takdire şayan bir proje. Güzel bir inceleme olmuş. İyi çalışmalar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

İmar Durum Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

İmar Durum Belgesi Nedir? Arsası olan herkesin mutlaka merak edip sorduğu İmar Durum Belgesi nedir? İmar Durumu Belgesi Nasıl Alınır? sorularına bu yazımızda bir cevap...