Ana Sayfa Güncel Kolin İnşaat 'tan İGA açıklaması!

Kolin İnşaat ‘tan İGA açıklaması!

Kolin İnşaat İGA ortaklığı ile ilgili, İstanbul Havalimanı’nın tamamlanma aşamasına gelmesi ve işletmeye açılmasıyla yeni bir değerlendirme kararı alındığını bildirdi. İGA’daki ortaklar ile hisselerin devri üzerine görüşmelerin sürdürüldüğünü açıkladı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre. Türkiye’nin son dönemde ortaya koyduğu önemli mega projelerden biri olan İstanbul Havalimanı’nın sıfır noktasından itibaren ortakları arasında yer aldı.

İstanbul yeni havalimanı yatırımı projesinin tamamlanma aşamasına geldiği ve işletmeye açılmasıyla birlikte, Kolin İnşaat olarak yeni bir değerlendirmeye gitme kararı alındığı belirtildi. “Kolin İnşaat olarak, farklı işlerimizde de ortaklığımızı sürdürdüğümüz İGA’daki ortaklarımızla, İGA’daki hisselerimizin devri üzerine görüşmeleri sürdürdüğümüzü bildirmek isteriz.”

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​İGA konsorsiyumu, İstanbul Havalimanı’nı inşa etmek ve ardından 25 yıl boyunca işletmek amacıyla 7 Ekim 2013 tarihinde kurulmuştu.

Sanal Şantiye
Sanal Şantiyehttps://sanalsantiye.com
Sitemiz 2009 yılında sektörel geleceği takip etmek ve internet üzerinden inşaat sektörüne katkıda bulunmak için kuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Volkswagen Türkiye Fabrikasının Yeri Belirlendi!

Hangi ülkeye yatırım yapacağı uzunca bir zamandır konuşulan Volkswagen Türkiye fabrikası için yerini belirledi. Devlet yetkilileriyle yapılan görüşmelerin sonrasında yatırım kararı alan Alman firmasının...