Ana Sayfa Reklam Kombi Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey: Nasıl Seçilir, Neye Dikkat Edilir?

Kombi Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey: Nasıl Seçilir, Neye Dikkat Edilir?

- Reklam-

Kombi Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey: Nasıl Seçilir, Neye Dikkat Edilir?

 

Yaşam alanlarınızı ısıtmak ve sıcak su ihtiyacınızı karşılamak için kombilere ihtiyaç duyulur. Mekanın ihtiyaçlarına göre farklı özelliklere sahip kombi tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Yenilikçi ve işlevsel ürünler ile kullanım kolaylığı sağlamanız mümkün.

- Reklam-

 

Mekanın İhtiyaçlarına Göre Tercih Yapmalısınız

 

Yaşam alanlarınızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kombi seçimi yaparsanız üründen daha fazla verim alabilirsiniz. Böylece sıcak su ihtiyacınızı hızlı bir şekilde karşılayabilir ve yaşam alanlarınızı daha kolay ısıtırsınız. Hermetik kombi kullanacaksanız baca camdan veya farklı yollarla dışarıya verilir. Eski kombi modellerinde bacanın daire bacasına bağlanarak kullanılması gerekir. Yoğuşmalı olmayan konvansiyonel ürünleri küçük daireler için tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin içerisinde ince yapılar şeklinde eşanjör boruları bulunur. Borulardan geçen alev kombi suyunun ısınmasını sağlar. Eğer dairenizde ısı yalıtımı yoksa kombi gaz tasarrufu yapamadığı için daha çok çalışır ve daha fazla enerji harcar. Isı yalıtımlı mekanlarda bu tasarımlarla etkili bir şekilde enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

 

Daha Fazla Enerji Tasarrufu Sağlayabilirsiniz

 

Yoğuşmalı kombi modelleri, yaktıkları gazı dışarı atmaz ve gazı yoğuşturarak oluşan sıcaklık sağlar. Daha az gaz kullanır ve mekanın sıcak su ihtiyacını karşılar. Yoğuşmalı tasarımlar enerji tasarrufu açısından oldukça avantajlıdır. Özellikle iyi bir ısı yalıtımına sahip dairelerde elde edeceğiniz enerji tasarrufu daha fazla olacaktır. Bu ürünler kombi 30-50 derece arasındayken gazı bacada yoğuşturarak yaşam alanlarınızın ısınmasını sağlar. 140-150 metrekare boyutundaki mekanlar için ideal seçeneklerdir. İhtiyacınıza göre yarı yoğuşmalı tasarımları da değerlendirmeniz mümkün. A sınıfı enerji sınıfındaki ürünleri kullanmanız enerji tasarrufuna önemli katkılarda bulunur.

 

Güvenlik Her Şeyden Önce Gelir

 

Fazla yer kaplamadan evinizin sıcak su ihtiyacını karşılayan ve yaşam alanlarınızı sıcacık yapan kombi tasarımları, güvenliğinizi ön planda tutacak özelliklerle geliyor. Gaz kaçağı ve aşırı ısınma gibi durumlar için uyarı sistemi bulunduran ürünleri tercih ederek güvenliğiniz için etkili bir adım atabilirsiniz. Kombi bakımını yetkili servisler aracılığıyla yaparak üründen en fazla verimi alabilirsiniz. Yetkili servis, üründeki olası sorunların tespit edilmesini sağlar. Rutin bakımlar güvenliğiniz açısından hayati öneme sahiptir. Bu nedenle cihazın bakımını aksatmamanız gerekir.

 

İşlevsel Özelliklerle Kullanım Kolaylığı Sağlayın

 

Bazı ürün tasarımlarında yerden ısıtmaya uygunluk, otomatik programlama, donmaya karşı koruma, ekonomik mod ve akıllı ısıtma sistemi gibi ek özellikler bulunur. Bu özellikler ihtiyacınız dahilindeyse ürün seçiminde yenilikçi ve işlevsel ürünlere göz atabilirsiniz. Böylece kullanım kolaylığı sağlayabilir, ek özelliklerden etkili bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Dekorasyon Stilinizle Bütünleşen Tasarımlara Ulaşabilirsiniz

 

Kombi modeliniz sahip olduğu özellikleriyle ihtiyacınızı karşıladığı kadar dekorasyon stilinizle de örtüşmelidir. Böylece bütünleşmiş ve şık bir mekan elde edebilirsiniz. Farklı boyutlarda ürün tercihi yapabilmeniz önemli bir avantajdır. Küçük ve dar mekanlar için ortamı daraltmayacak küçük boyutlu ürünler kullanabilirsiniz. Beyaz ve siyah tonları ağırlıklı olacak şekilde tasarlanan bu ürünler arasından dekorasyon stilinizle örtüşecek modelleri tercih edebilirsiniz. Siyah renkli ürünler modern mekanlarla şık bir uyum yakalıyor. Beyaz tasarımları minimal dekorasyonlarla buluşturarak uyumlu yaşam alanları tasarlayabilirsiniz.

 

Evinizin Konumuna Göre Ürün Seçebilirsiniz

 

Kuzey cephedeki evlerin daha soğuk olduğu bilinen bir gerçektir. Bu mekanlar için daha yüksek ısıtma özelliklerine sahip ürün seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ürün seçiminde evinizin bulunduğu konumu ve yönü göz önünde bulundurarak ihtiyacınıza uygun ürünlere ulaşabilirsiniz. Isı yalıtımının kombinizden daha fazla verim almanızı sağlayacağını unutmamalısınız. Koçtaş’ın web sitesini ziyaret ederek Nitron, Demirdöküm, Baymak ve Beko gibi farklı markalara ait pek çok kombi modeliyle buluşabilirsiniz. Koçtaş sizi bütçenize uygun kombi fiyatları ile karşılarken güvenli bir alışveriş deneyimi vadeder! Hemen göz atın, yepyeni cihazınızla sımsıcak bir kışa adım atın.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri (Şubat 2020'ye özel)-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al
MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al
REVIT Eğitimi - 50 TL Satın Al
Sanal Şantiye
Sanal Şantiyehttps://sanalsantiye.com
Sitemiz 2009 yılında sektörel geleceği takip etmek ve internet üzerinden inşaat sektörüne katkıda bulunmak için kuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Değerli Konut Vergisi’nde değişiklik

Değerli Konut Vergisi'ne ilişkin değişiklik yapıldı. TBMM Genel Kurulunda Coğrafi Bilgi Sistemleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri düzenlendi. Görüşmeler esnasında değerli...