Yük konteynerleri taşımacılık içerisinde en verimli, güvenilir, ürünlerin, malzemelerin herhangi bir hasara uğramadan çelik kutu yapılar içinde nakliyesinin sağlanması.  Kara taşımacılığında, tren, deniz transit taşımacılığında elektronik eşyalar ve daha pek çok ürünler dayanıklı metal yapı ve panel sisteminin avantajları ile iç hacmi sebebi ile son derece uygun bir taşımacılık türü. Dünyanın her yönünden diğer bir yönüne kasaları mühürlenerek hiç açılmadan, bundan dolayı da herhangi bir hırsızlık veya ürünlerin zarar görmesi söz konusu olmadığından yükleme ve boşaltmada da kolaylık sağlanıyor. Üstü açık, genel amaçlı yük konteynerleri, platform konteynerleri, tank, high cube, fiat rack, dökme yük konteynerleri üretilen yük konteynerleri çeşitleridir.İso standartlarına uygun olarak üretilen yük konteynerleri firmaların tercihlerine göre seçiliyor.

20 FT yük konteynerleri pratik taşımacılıkta tercih edilen araçlardan.40 FT yük konteynerleri ise daha etkili taşıma aracı olma özelliğine sahip. Ön ve arka kapıları kullanıma açık olduğundan tüm duvarları kapalı olan sistem çelikten üretilmiş olup iç hacmi genişledikçe o kadar yükle doldurulabiliyor. Gıda, tekstil, elektronik, daha bir çok sektörün taşımacılığında en güvenli sistem artık yük konteynerleri. 1. El olduğu kadar piyasada 2. el yük konteynerlerinin alım satım, revizyon, modifiye, kiralama işlemleri de yapılmakta. İso yük konteynerleri firmalar tarafından satılmaya karar verilmeden sıkı denetimden geçirilir. 2. el yük konteynerleri içleri, dışları temizlenip, paslanan yerleri değiştirilerek ve boyası yapılarak her türlü bakımdan geçirilerek uluslararası ve yurt içinde faal kullanılabilir hale getirilebiliyor. Hatta ısı yalıtımı yapılarak konteyner evlere dönüştürülebiliyor. Şantiyelerde de işçilerin kalması için genelde 2. el yük konteynerleri kullanılıyor.

Tuvalet, banyo, duş kabini olarak ta düzenlenebiliyor. Mobil konteynerler bu işlerde maliyetli olacağından 2. el yük konteynerleri daha ucuza mal edilebiliyor.

 

KAYNAK : http://www.aktimkonteyner.com.tr/iletisim

Bu içeriğimi puanlar mısın?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here