Ana Sayfa Güncel Kariyer Günleri Kapsamında Öğrencilere İnşaat Sektörü Anlatıldı

Kariyer Günleri Kapsamında Öğrencilere İnşaat Sektörü Anlatıldı

- Reklam-

Her ay sürekli olarak yapılan “ Kariyer Günleri ” çerçevesi kapsamında, Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (GİAD) Üyeleri, öğrencilere inşaat sektörüyle ilgili bilgiler verdi. Mersin’de uzun yıllar inşaat sektöründe faaliyet göstermiş Cihan Bozyel ve Sergün Güray Ateş gibi iş insanları tecrübelerini öğrencilere aktardı.

Özellikle öğrencilerin meslek seçimlerinde yardımcı olmak. Meslek dallarını tanıtmak  adına düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinlikleri kapsamında anlatımlarda bulunan başarılı iş insanı Cihan Bozyel, inşaat sektörünün son derece büyük bir sorumluluk gerektirdiğini ifade ederken tedbirlerin alınmaması durumunda telafisi imkansız zararların da ortaya çıkabileceği durumlardan belirtti.

Kariyer Günleri Etkinliklerinde Konu: İnşaat

- Reklam-

İnşaat sektörünün birçok farklı daldan oluştuğunu öğrencilere ifade edilirken mimar, iç mimar, inşaat mühendisi, peyzaj mimarı gibi alanlarda faaliyet gösterilebileceği de vurgulandı. Mersin için önemli iş sektörlerinden kabul edilen inşaat sektöründe hali hazırda çalışmalarını devam ettiren mühendis Sergün Güray Ateş de konuşmasını gerçekleşti. Öğrencilerin ilgi çekici sorularının da yanıtlandığı bu etkinlikte Ateş. “inşaat sektörü geniş olmasından dolayı mutlaka yüksek lisans eğitimi ile kişi kendisini mutlaka geliştirmesi gerekir.” diyerek sözlerine başladı. Mersin’de var olan çeşitli projelerden de örnekler verilerek inşaat mühendisin kim olduğu, ne yaptığı konularında da kısa ve net bilgiler paylaştı. Öğrencilerin dikkatli bir şekilde konuşmacıları dinlediği etkinlik sonucunda ise var olan sorulara yanıtlar verildi. İnşaat sektörüyle ilgili aydınlatıcı bilgiler alan öğrenciler yararına gerçekleşen programın yararları olduğu da görüldü. İnşaat sektörüne ilgi duyan öğrencilerin sayısının çok olması da başarılı iş insanlarını sevindirdi.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri (Şubat 2020'ye özel)-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al
MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al
REVIT Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Aktif fayların üzerine bina inşa edilmesi yasaklanmalı

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Aysun Aykan, İran'ın Hoy kentinden meydana gelen ve Van'ın ilçelerinde de hasarlara ve 10...