Ana Sayfa Kütüphane İnşaat Programları Mimar ve Mühendisler İçin En İyi Mobil Uygulamalar (Güncel)

Mimar ve Mühendisler İçin En İyi Mobil Uygulamalar (Güncel)

Boş vakitlerinizde eğlenmek, bir konu hakkında fikir edinmek, el becerilerinizi geliştirmek ve inşaat sektöründen haberdar olmak için genellikle bilgisayarı kullanırsınız. Tabi bunları yapabilmek için sabit bir noktada olmalısınız veya 15-16 inç genişliğindeki bilgisayarları yanınızda taşımalısınız. Bu da hayli meşakkatli bir iş olsa gerek. Ama yapılan bu işlerin bir çoğunu bu kadar zahmete katlanmadan tek tıkla telefonunuzdan da yapabilirsiniz…

Bu yazı, daha önce aynı başlıkla yazılan yazının birkaç mobil uygulama eklenmiş güncel halidir. Bu uygulamalar sayesinde inşaat sektöründe neler olup bittiğinden haberdar olabilir, mesleki açıdan kendinizi geliştirebilir, ilginç olay ve fotoğraflara bakabilirsiniz. Sizler de faydalı olacağını düşündüğünüz uygulamaları yorum olarak yazarsanız listemi tekrar güncelleyebilirim.

1.) Sanalsantiye.com

Uygulamadan Bir Görünüm

İnşaat sektörünün internetteki bilgi kaynağı olan ve yaklaşık 400.000 takipçisi bulunan Sanal Şantiye’nin mobil uygulaması hem Android hem de İos uygulama merketinde mevcuttur. Mobil uygulamamız sayesinde inşaat mühendisliğinin yanı sıra; mimarlık, iş güvenliği, kişisel gelişim gibi alanlarda da yazarlarımızın yazdıkları yazılara ulaşabilirsiniz. Kuruluşundan bu yana hem web sayfası hem de sosyal medyada etkin olan Sanal Şantiye Facebook’un en büyük İnşaat Mühendisliği sayfasının yöneticiliğini de yapmaktadır. İnşaat sektörünü yakından takip etmek ve olup bitenlerden haberdar olmak için uygulamamızı yüklemenizi tavsiye ederim.

Android’den indirmek için tıklayınız.

İOS’dan indirmek için tıklayınız.

2.) BIMx – BIM eXplorer

Uygulamadan Bir Görünüm

Özellikle ArchiCAD kullanan mimarlar için faydalı bir uygulama. Uygulamanın ücretsiz sürümü olduğu gibi pro ürümü de mevcut.

Android’den indirmek için tıklayınız.

İOS’dan indirmek için tıklayınız.

3.) Pinterest

Uygulamadan Bir Görünüm

Pinterest adını duymamış olabilirsiniz. Zira son dönemde popüler olan uygulamalardan bir tanesi. Özellikle mimarlık öğrencisi arkadaşların çok işine yarayacağı bir uygulama. Her ödevden, maket yapımından, proje aşamasından önce açıp fotoğraflara bakabileceğiniz ve destek alabileceğiniz faydalı bir uygulama. Sadece mimarlık değil her türlü konu hakkında arama yaptığınızda o konu ile ilgili fotoğraflara ve fikirlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bir proje hakkında fikir bulmakta ve hayal etmekte zorlanıyorsanız bu uygulama tam size göre.

Android’den indirmek için tıklayınız.

İOS’dan indirmek için tıklayınız.

4.) Sun Seeker

Uygulamadan Bir Görünüm

Sun Seeker biraz farklı bir uygulama. Bu uygulama size güneşin gün içindeki hareketleri hakkında bilgi veriyor. Mesela ev alırken sadece emlakçının verdiği bilgilerle yetinmeyerek bu uygulama sayesinde evin konumuna göre gün içinde güneşin hareketlerini aylara nispetle inceleyebileceksiniz.

Android’den indirmek için tıklayınız.

İOS’dan ücretli olarak indirmek için tıklayınız.

5.) Yapı Dergisi – YEM

- Advertisement -

Uygulamadan Bir Görünüm

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından yayınlanan Yapı Dergisi, bir mimarlık kültürü dergisi. İçerik olarak Yapı Dergisi’nde çevre, şehircilik, mimarlık kuramı ve tarihi, proje-uygulama, teknoloji ve malzeme, endüstri tasarımı ve sanat konuları geniş bir yelpazede ele alınıyor. Her ay dergi almak istemeyenler için çok kullanışlı bir sanal dergi diyebilirim.

Android’den indirmek için tıklayınız.

İOS’dan indirmek için tıklayınız.

6.) Architects Choice

Uygulamadan Bir Görünüm

Mimarlar için tasarım yapmak bir projenin belki de en zor yanıdır. Bazen öyle bir hale alırki projeler son güne kalır. İşte böyle bir durumda bu uygulama size yardımcı oluyor. Bu uygulama mimarlar için önde gelen ürün ve teknoloji dergisidir. Architects Choice ile her konuda fikir alabilir ve en son mimari haberleri, ürün ve trendleri takip edebilirsiniz. Hatta bu fikirlerden ilham alarak projenize buna göre şekillendirebilirsiniz.

Android’den indirmek için tıklayınız.

- Advertisement -

İOS’dan indirmek için tıklayınız.

7.) Yıldız Mimarlık Sözlüğü

Uygulamadan Bir Görünüm

Mimarlık, Şehir Bölge Planlama, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, İnşaat Mühendisliği ve daha pek çok alanı kapsayan güncel yapı sözlüğüdür. Tamamen çevrim dışı olduğu için internet bağlantısı gerektirmez. Uygulamada yaklaşık 8000 maddelik sözlükte, kelimelerin açıklamaları da mevcuttur. Özellikle öğrenci arkadaşlara faydalı olacağını düşünüyorum.

Android’den indirmek için tıklayınız.

8.) Planner 5D – Home & İnterior Design Creator

Uygulamadan Bir Görünüm

Teknik olarak altyapısı cok iyi olmasa da bu uygulama sayesinde 2D ve 3D modları kullanarak güzel ve gerçekçi iç ve dış tasarımları üretebilirsiniz.

Android’den indirmek için tıklayınız.

9.) Mühendis Beyinler

Uygulamadan Bir Görünüm

Mühendis Beyinler Blog ve Mühendis Beyinler Forum uygulamasıdır. Farklı mühendislik alanlarında okuyan lisans öğrencileri tarafından kurulan Mühendis Beyinler sitesinde literatüre uygun özgün makaleler, eğitim videoları ve mühendislik destek hizmetleri bulunmaktadır. Sadece inşaat mühendisliği değil her mühendislik alanı olduğu için ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

Android’den indirmek için tıklayınız.

10.) Floor Plan Creator

Uygulamadan Bir Görünüm

Bu uygulama ile detaylı ve hassas kat planları oluşturabilir ve 3D olarak bunlara bakabilirsiniz. Evinizin için mobilya tasarımları bile ekleyebilirsiniz. Bu uygulamayı basit arayüzüne sahip olması ve modern görünüme sahip tasarımlar yapabilmek adına tavsiye ederim.

Android’den indirmek için tıklayınız.

11.) Mekorama

Uygulamadan Bir Görünüm

Mekorama bilgi alabileceğiniz veya haber okuyabileceğiniz bir uygulama değil. Tam tersine bir tür hafıza oyunu. Oyunda henüz inşaat halinde olan bir bina var ve üstünde değişik şekillerde engeller bulunmakta. Oyunda amaç küçük bir robot karakteri belirlenen yere binanın içinden taşımak. Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da level ilerledikçe yapmanız gerekenler zorlaşıyor. Hem keyifli hem de zihinsel anlamda sizi yoracak bir oyun arıyorsanız Mekorama tam size göre.

Android’den indirmek için tıklayınız.

İOS’dan indirmek için tıklayınız.

12.) Magic Plan

Uygulamadan Bir Görünüm

En pratik mimari uygulamalar arasında yer alan bu uygulama ile birlikte bir odayı ölçebilirsiniz. Odaları ölçmek için pratik bir avantaj sunan bu uygulama ile birlikte kat planlarını da oluşturabilirsiniz.

Klasik rölve alma işlerini pratikleştiren bu uygulama ile ölçü almak ve çizime aktarmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Magic Plan ile kat planları yapabilirsiniz. Bu uygulama ile odalarınızı ölçebilir ve sadece resim çekerek kat planlarını çizebilirsiniz.

Bu uygulamanın ücretsiz olması ise uygulamaya erişimin kolay olmasını sağlamaktadır.

Android’den indrimek için tıklayınız.

İOS’dan indirmek için tıklayınız.

13.) AutoCad – DWG Viewer & Editor

Uygulamadan Bir Görünüm

AutoCAD’in resmi mobil uygulamasıdır. Bu uygulama AutoCAD çizimlerinizi istediğiniz zaman, istediğiniz yerde, mobil aygıtlarda görüntülemenizi, oluşturmanızı, düzenlemenizi ve paylaşmanızı sağlayan bir DWG uygulamasıdır. Uygulama, sürekli bir iş akışı sağlamak için bilgisayarınızda AutoCAD veya AutoCAD LT ile çalışır. Hatta internet bağlantısı olmadan çevrimdışı çalışabilirsiniz. Mimarlar, inşaat mühendisleri, saha teknisyenleri için ideal bir uygulama.

Android’den indirmek için tıklayınız.

14.) Architicket

 

Architicket, inşaat ve tesis yönetiminde görev oluşturmaya, hata veya kusurları plan üzerinde göstererek konum karışıklıklarının önlenmesine ve fotoğraf ile kayıt altına alınmasına yarayan, aynı zamanda üretkenliği ve etkili çalışmayı arttırarak kalite kontrol sürecini hızlandıran akıllı bir uygulamadır. Architicket ile müteahhitler, proje yöneticileri, mühendisler, mimarlar, alt yükleniciler, tesis yöneticileri ve bağımsız çalışanlar her zaman işlerinin başında olabilecek, zamandan (haftada 4-6 saat) ve bütçeden kazanım sağlayarak istedikleri iş kalitesine ulaşabilecekler.

 

 

 

 

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Temmuz 2020) -

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 40 TL Satın Al-

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

İnsansız sualtı aracı geliştirdiler yarışmada finale yükseldiler.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu “ASÜ DYNAMIC” takımı, geliştirdiği İnsansız Sualtı Aracı (İSAA) ile Havacılık, Uzay ve Teknoloji...

Stadyumlarda Yapılan En Büyük 5 İyileştirme Projesi

Dünya üzerinde gelişen teknolojik imkanlara bağlı olarak futbola olan ilgi son derece artmış durumda, bu durum doğal olarak futbol kulüplerinin kendi stadyum ve tesislerini...

Mesleki Terimler Sözlüğü #B

Bu serimizde daha önceden instagram hesabımız üzerinden yayınlamış olduğumuz İngilizce mesleki terimler sözlüğü kısmını derleyip burada toplu bir şekilde sizinle paylaşacağız.Bu bölümde Türkçe karşılığı...

Uzay mimarisinde en iyi fikirler

Uzay mimarisinde en iyi fikirler Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Teknik Üniversitesi işbirliğinde, ‘uzay mimarlığı ve dış gezegen şehirciliği’ konularını ele alan toplam 30 bin...

SON YORUMLAR