18 Ocak 2020
Ana Sayfa Blog Motivasyon ve İş Yaşamı

Motivasyon ve İş Yaşamı

Bugün sizlere iş hayatı ve motivasyon hakkında bilgilendirmeler yapacağım. Keyifli okumalar dilerim.

Biliyoruz ki hepimizin bazı dönemleri olur ve bizler bu dönemlerde işe gitmek istemeyiz ya da gerekli verim ile çalışamayız. Peki böyle durumlarda bizler ve iş verenlerimizin tepkimeleri nasıl olmalıdır.

- Reklam-

Öncelikle başarıya giden yolda motivasyon önemli bir etkendir. Kişilerin kendilerini motive ettikleri gibi dış kuvvetler tarafından yapılan yönlendirmeler ve çalışmalar sonucu da gerçekleşebilen bir olgudur. Ben bugün size iş hayatında nasıl motive oluruz, motivasyonumuzu nasıl yüksek tutabiliriz ondan bahsedeceğim.

Bireylerin iş hayatında başarılı olabilmesi daha verimli çalışabilmesi için gerekli olan şeydir motivasyon. Kişiler kendilerini belirli bir yere kadar motive edebilir. Bundan sonrası ise iş verene bağlıdır. Bireyin maaşının yeterli olması, mola saatlerinin olması ya da huzurlu bir ortamda iş yaşamını sürdürmesi motivasyonu bir tık daha yukarıda tutabilir. Belirli dönemlerde iş verenlerin çalışanlarına küçük ödüller vermesi onları mutlu etmeye yetecektir. Çalışanlarınızı yemeğe götürebilir, onlara hafta sonu etkinlikleri planlayabilir ya da onlara küçükte olsa bir çikolata alabilirsiniz.:) Bu küçük görünen ama o kadar da küçük olmayan basit şeyler çalışanlarınızı motive edip onları çalışmaya daha çok teşvik edecektir. iş verenlerin yapacağı 3 basit kural vardır. çalışanlarınıza İNANIN, GÜVENİN ve YETENEKLERİNİ ortaya çıkartmaya yardımcı olun.

Nur Keleş

- Advertisement -

SanalŞantiye – İK

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Nur Keleş
Pamukkale Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans mezunu. Kitap okumayı seven, dağcılık ve doğa sporu aşığıyım.

3 YORUM

  1. Merhaba şuanki durumda mezun olmama 2 sene var (Inşallah :)) ve mezun olduktan sonra iş bulmamı kolaylaştıracak dil öğrenme dışında öneri verebilirmisiniz ?

  2. Oğuzhan merhaba,
    Dil öğren fakat ikinci bir dil daha öğren :) ve bunun dışında staj yap, girişken ol. Derslerin önemli fakat iş hayatıyla ilgili olarak kendini ne kadar geliştirirsen geleceğin için en önemli adım bu olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here