17 Ocak 2020
Ana Sayfa Güncel Muş İl Özel İdaresi 59 Puanla İnşaat Mühendisi Aldı

Muş İl Özel İdaresi 59 Puanla İnşaat Mühendisi Aldı

Her geçen gün çok daha zorlaşan inşaat mühendislerinin atanması ile ilgili yaşanan sorunlara bir yenisi daha eklendi. 90 puan alan mühendislerin dahi açıkta kaldığı günümüzde Muş İl Özel İdaresi tarafından açılan personel alımında 59 puan alan kişi atandı. Vatandaşların sosyal medyada tepki göstermesine neden olan durumla ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama ise gelmedi.

Seçilen Kişi 59 Puan Aldı

- Reklam-

Muş İl Özel İdaresi tarafından 16 Nisan 2019 tarihinde personel alım duyurusu çıkarıldı. Buna göre şartlar arasında KPSS taban puanı 59 olarak belirlenirken aynı zamanda Muş ilinde ikamet etme koşulu da getirildi. Bu şarttan dolayı başvuru sayısının az olduğu inşaat mühendisleri alımında seçilen kişi ise 59 puana sahip aday oldu. Sözlü sınavda oldukça yüksek bir puan verilen adayın alımının yapılması ise akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

Sözlü Sınavda Yüksek Puan Aldı

Sözleşmeli Mühendislik Sözlü Sınav Müracaat listesinde çok daha yüksek KPSS puanına sahip kişiler olmasına karşın mülakat için uygun görülmemeleri de tepkilere neden oldu. Bununla birlikte başvuru için Muş’ta ikamet edilmesinin zorunlu tutulması da tepkilerin çok daha fazla olmasını kaçınılmaz kıldı. Doğrudan kişiye özel personel alımı yapıldığı iddiaları ortaya atıldı. Muş İl Özel İdaresi ise KPSS puanı 59 olan adayın nasıl sözlü sınavdan yüksek alarak atandığıyla ilgili sorulara cevap vermedi.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

5 YORUM

 1. Twitterda #MülakatıKaldırın ile sesimizi duyuralım.

  Kimsenin hakkı yenmesin.

  Her gün akşam 19:00 civarı boş da olsa #MülakatıKaldırın twiti atın.

 2. Hak yiye yiye sonunuz nasıl olacak hep beraber göreceğiz. Şantiyelerin başına bile camideki imamı koyuyorlar artık. Hemde özel şirkette bile böyle artık. Rabbim TÜRK insanının yardımcısı olsun. Bu memleketi bitirmeden kendileri biter inşALLAH.

 3. Tamam yapılan olay genel olarak bakınlınca haksızlık gibi. Ancak bir mühendisin bilgi düzeyi ve birikimi hakkında en ufak bir fikir vermeyen KPSS puanı sizce alım için yeterli bir kıstas mıdır? Deneyimli, işinde başarılı ve idarenin işine gerçekte yarayacak olan bir mühendisi sırf KPSS puanı düşük diye elemenin de ayrı bir haksızlık olduğunu çn bilincinde olmalıyız. Umarım alınan meslektaşımız bu kalitededir ve alımı için başka işler dönmemiştir.

  • Puan düşükse kapasitede de düşüktür. Bunu çocuğa sorsan o bile söyler sana. İnsanı aptal yerine koyup saçma sapan yorum yazıyorsunuz. Kpss kıstasdır tabiki. Beğenmiyorsan amerikadaki sistem gibi PE sistemini dene bakalım insanlar nasıl iş sahibi oluyor. Sarıklılar sizi yav…

   • Sizler (kaptan) her tartışmada kavgada (zaten hep varsınız oralarda eksik olmayın) küfürlü olmak, sert olmak zorunda mısınız insan gibi tartışmayı fikir beyan etmeyi beceremiyor musunuz. Ayrıca ilginçtir hep dine kaymak laf söylemek eleştirmek küfür etmek zorunda mısınız. Sarık ne alaka, din ne alaka? Bi düşün hayatında kutsallarına bu kadar tahammül edemediğin başka fikir, din var mıdır? Ahmet Türker kardeşinin sarıklı olup olmadığını belki de sarığa senin gibi tahammülsüz olmadığını nerden biliyorsun o da senin gibiyse nerden çıktı sarıklı muhabbeti. Asıl senin yorumun çok saçma sapan olmamış mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here