Ana Sayfa Güncel MÜSİAD Başkanı’ndan İnşaat Sektörü Açıklamaları

MÜSİAD Başkanı’ndan İnşaat Sektörü Açıklamaları

Türk iş insanları tarafından organize edilen ’2’nci MÜSİAD Hessen İnşaat ve Emlak Fuarı Gala Yemeği’ne katılmak için Frankfurt’a giden Kaan, önemli açıklamalarda bulundu. Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın yaptığı konuşmada inşaat sektörü durumuna da değinildi. MÜSİAD olarak her iki ülkede de yatırımlar yapılacağının müjdesini veren Kaan, aynı zamanda inşaat firmalarının tecrübeleri hakkında da konuştu. Almanya’da inşaat fuarı düzenlemenin önemine de dikkat çekti.

Türkiye adına 93 farklı ülkenin 223 farklı noktasında ticaret diplomasileri inşa ettiğini de sözlerine ekleyen Kaan, ticaretin çok daha genişlemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Türkiye ’nin inşaat sektörü için büyük atılımlar yaparak başarılar kazandığını da vurguladı. Kendisini kanıtlayan bir ülke olan Türkiye ’nin inşaat sektöründe yeterli firmalara sahip olduğunun da altını çizdi. Küresel ticaret noktasında ise rekabet koşullarına uyum sağlamanın önemli olduğunu kaydetti. Bu noktada da MÜSİAD olarak çalışmalar yaptıklarını ifade ederken inşaatın yurtdışı bağlantıları açısından da kazanımlarından bahsetti. Almanya ile Türkiye ’nin 38 Milyar Avroyu aşan ticaret hacminde istihdam sayıları hakkında da veriler vererek sözlerine nokta koydu.

Yurtdışında bulunan şube başkanlarının ise ticari ataşe olarak çalıştığını söyleyen MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, iş insanlarının bir araya getirilmesinin önemini anlattı. Açıklamalardan sonra inşaat fuarı gezilirken çeşitli Türk firmaların projelerine de göz atıldı. Özellikle Türkiye’de bulunan konut projelerinin Almanya’da satışı noktasında fuarın çok büyük öneme sahip olduğu gelen bilgiler arasında.

 

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Beton dökümünde KATKI MADDESİ önemi!

BETON DÖKÜMÜNDE BETON KATKISI ÖNEMİ !  Betonun üretim aşamasındayken ya da beton dökümünden önce transmiksere betonun özelliklerini geliştirme amacıyla ilave edilen maddelere Beton Katkısı denir. Katkı...