Ana Sayfa Güncel Müteahhitler İçin Teminat Şartı Geldi

Müteahhitler İçin Teminat Şartı Geldi

- Reklam-

İlk olarak 21 Haziran’da duyurusu yapılan ve 2 Eylül günü detayları açıklanacak olan düzenlemelerde müteahhitler için teminat şartı bulunduğu ortaya çıktı. “Kentsel Dönüşüm Eylem Planı” çerçevesinde tüm ayrıntıların ise 2 Eylül’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeni müteahhitlik esaslarının açıklanacağı öğrenildi.

Kentsel Dönüşümde Tüm Değişiklikler 2 Eylül Açıklanıyor

Uzun süredir uzmanların yaptıkları çalışmalarda artık sona gelinirken kentsel dönüşümle ilgili tüm olumsuzlukların kaldırılacağı belirtiliyor. Var olan problemlerin giderilmesi için hem mal sahipleri hem de müteahhitler özelinde bir dizi çalışmalar yürütülüyor. Türkiye genelinde 250 bölge riskli ilan edilmiş durumda. Her şehirde bu bölgelere öncelik verileceği ve hızlı bir şekilde çalışmaların gerçekleştirileceği planlanıyor. Kentsel dönüşümde kat sınırı ise 8 kat ile sınırlı olacak. Daha ziyade yatay mimari konseptinde inşaatların oluşturulacak olması da bu durumu destekliyor.

Müteahhitler İçin Teminat Şartı Geldi

Müteahhitler İçin Teminat Şartı ve Sigorta Bedelleri

- Reklam-

Müteahhitlerle ilgili de yeni gelişmeler bulunuyor. Kentsel Dönüşüm çerçevesinde konut inşaatlarının yarım kalmaması için yeni kriterler getirilmişti. Bununla birlikte inşaat ruhsatı alım sırasında da inşaat bedeline kıyasla belirlenecek bir teminat durumu olması gerekecek. Müteahhitler için teminat şartı zorunluluğu tutulacak olup aksi halde artık ruhsat alımı söz konusu olmayacak. Bu sayede mal sahibi vatandaşların haklarının gözetilmesi hedefleniyor. Tamamlama sigortası talebi de olacak olup tüm projelerin tamamlanması isteniyor. Yarım kalmış bir konut inşaatı olmaması için müteahhitlerin her koşula uygun hareket etmesi de gerekli olacak. 2 Eylül günü gerek teminat bedelleri ve şartları gerek yapılarla ilgili tüm süreçler hakkında da detaylı bilgilendirmeler yapılacak.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

“İş yerindeki” Hekimlik

Bu yazımda iş dünyasının unsurlarından olan ve yanlış bir zemin üzerinde faaliyet gösterdiğini düşündüğüm bir müessesenin üzerinde durmak istiyorum. Ana konu hekimlik, işin uygulama alanı...