Ana Sayfa Güncel Müteahhitlik Sektörü İle Türkiye, Yükselmeye Devam Edecek

Müteahhitlik Sektörü İle Türkiye, Yükselmeye Devam Edecek

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran Türk müteahhitlik sektörü hakkında gerçekleştirilen açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Türkiye, Çin’in ardından dünyada ikinci sırada olduğunu ve müteahhitlik sektörünün büyük başarılara imza attığını belirtti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ordu’nun Ünye ilçesinde gerçekleştirilen bir mühendislik bürosu açılışında konuşma gerçekleştirdi. Bakan Yardımcısı Kıran, konuşmasında; Türk müteahhitlik sektörünün önemine değindi.

Anadolu Ajansı’ndan alınan haberlere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde gerçekleştirdiği kalkınma ve gelişimin sürdürüldüğünü ifade eden Bakan Yardımcısı Kıran; bu başarı içerisinde özellikle müteahhitlik sektörünün çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

Türk Müteahhitlik Sektörü Dünyada Çok Önemli Bir Konuma Ulaştı

Konuşmasının ilk aşamasında Türk müteahhitlik sektörünün dünyada çok önemli bir konuma ulaştığını belirten Kıran, devamında birçok farklı noktaya değindi. Kıran; son 16 yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dünyada çok büyük başarılara imza atıldığını belirtti. Özellikle bulunduğumuz coğrafyanın kriz coğrafyası olduğunu ve başımızda türlü musibetler olmasına rağmen birçok başarı elde edildiğini de ekledi.

Kıran konuşmasında elde edilen tüm başarıların en önemli sacayaklarından birisinin Türk müteahhitlik sektörü olduğunu ve bu sayesinde dünya genelinde gelinmiş olan en önemli konum olduğunu ifade etti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran;  sektörünün dünya genelinde Çin’in ardından ikinci sırada yer aldığını söyledi. Büyük başarıları getirdiğini vurgularken, dünyanın hangi noktasına gidilirse gidilsin ve Türkiye’de ağırlanan her yabancı heyetinin Türk müteahhitlik sektörünün önemine ilişkin çok büyük övgüler sunduğunu belirtti.

Ünye ilçesinde de yurtdışında hizmet gerçekleştiren bir çok değerli müteahhit ve mühendis olduğunu aktaran Kıran, açıklamasında; Onların da bu çabaya öncülük etmesinden ve katkı vermesinden büyük gurur duyduklarını ifade etti. Konuşmanın devamında Kıran, günümüzde Türk müteahhitlik sektörünün Çin ardından dünyada ikinci sırada yer aldığını ve sektöre büyük bir inanç duyduklarını belirtti. Temeli sarsılmaya ve oyulmaya çalışılan Türkiye’nin sağlam temeller ve sağlam bir harç üzerinde yükselmeye devam ettiğini de ekledi. Bakan Yardımcısı Kıran; açılışın hemen ardından mühendislik bürosunu da gezdi.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Yusufeli Barajı’nda gövde yüksekliği 139 metreye ulaştı

Artvin'de Çoruh Nehri üzerinde yapımı sürdürülen Yusufeli Barajı'nda gövde yüksekliğinin 139 metreye, dökülen gövde beton miktarının ise 1 milyon 840 bin metreküp seviyesine çıktığı...