Ana Sayfa Reklam Novec 1230 Söndürme Sistemleri

Novec 1230 Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemleri gazlı yangın söndürme sistemleri, sulu yangın söndürme sistemleri ve köpüklü yangın söndürme sistemleri gibi çeşitlere ayrılır. Novec 1230 söndürme sistemleri de bu ayrım içerisindeki gazlı yangın söndürme sistemleri yer almaktadır.

Novec 1230 yangın söndürme sistemleri, gazlı yangın söndürme sistemleri içerisinde insan sağlığına olumsuz herhangi bir etkisi olmayan yangın söndürme sistemleri çeşididir. Novec 1230, Halon 1301 gazına alternatif olarak kullanılır. Novec 1230 söndürme sistemleri, ozona hiçbir zararı olmaması nedeniyle günümüzde en çok kullanılan gazlı yangın söndürme sistemleri arasında yer alır.

Novec 1230 Söndürme Sistemi Nasıl Çalışır?

Yangın söndürme sistemleri içerisinde yer alan Novec 1230 yangın söndürme sistemi ürünlerinin bir diğer avantajı, içerisinde bulunan söndürme ajanının ozona zarar vermemesiyle beraber, ozonda kalma süresi de çok kısadır. Bu, Novec 1230 gazını tercih sebebi yapmaktadır.

Novec 1230 gazlı yangın söndürme sistemleri basit olarak;

  • Sistem silindirleri
  • Söndürücü gaz
  • Borulama tesisatı
  • Nozullar
  • Algılama sisteminden oluşur.

Ortamda yangını algılayan algılama sistemleri, silindir üzerinde bulunan elektronik solenoidi aktif hale getirerek, silindir içerisindeki basınç altındaki gazın tesisat yardımıyla mahale boşaltılmasını sağlar. Böylece söndürme işlemi yapılmış olur. Novec 1230 yangın söndürme sistemleri yüksek basınç altında olan sistemler oldukları için, tüm montaj ve uygulama kurallarına özellikle dikkat edilmeli ve bu doğrultuda önlemler alınmalıdır.

Evenos yangın söndürme sistemleri firmasının mühendislik departmanı tarafından, öncelikle EN 15004 standartlarının baz alınarak tasarlandığı Novec 1230 söndürme sistemleri, istenilen şart ve durumlarda NFPA 2001 standartları doğrultusunda da tasarlanabilmekte ve bu şekilde çözümlenebilmektedir.

Novec 1230 Yangın Söndürme Sistemi Fiyatları

Novec 1230 gazlı söndürme sistemi tasarım, projelendirme, süpervizörlük, montaj ve devreye alma işlemlerinin yanı sıra, bakım ve servis işlemlerinin de Evenos A.Ş. deneyimli personeli tarafından yapıldığı Novec 1230 söndürme sistemleri, günümüzde ihtiyaca göre en esnek olarak kullanılabilen söndürme sistemlerinin başında gelmektedir. Evenos yangın söndürme sistemleri firmasına ait ürünlerin fiyat farklılıkları ürünlere göre değişmektedir.

Yangın söndürme sistemleri çeşidi olan Novec 1230 gazlı söndürme sistemi için tüm tasarım ve hidrolik hesaplamalar, üretici firmanın onaylı hidrolik hesap programları ile yapılmaktadır. Novec 1230 gazlı söndürme sistemleri hidrolik hesap programları VDS onaylıdır. Evenos yangın söndürme sistemleri firması tarafından anahtar teslim çözümler ile kurulan tüm Novec 1230 yangın söndürme sistemleri, yurtdışından ithal edilmektedir ve üretici firma tesislerinde hazır hale getirilmektedir. Yangın söndürme sistemleri içerisinde yer alan ve gazlı yangın söndürme sistemleri ürünü olan Novec 1230 gaz boşalmaları sonucu sistem dolumları, iki iş günü içerisinde istendiği takdirde yapılabilmektedir.

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Ağustos 2020) -

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 40 TL Satın Al-

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 
Avatar
Sanal Şantiyehttps://sanalsantiye.com
Sitemiz 2009 yılında sektörel geleceği takip etmek ve internet üzerinden inşaat sektörüne katkıda bulunmak için kuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Akkuyu NGS’nin, Türkiye ekonomisine katkısı

Mersin’de yapımı devam eden Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali Akkuyu NGS’nin, Türkiye’nin gayrisafi yurtiçi hasılasına 50 milyar dolara, vergi geliri olarak ise 70 milyar...

Sanal Şantiye’ye özel indirimli Eğitimler – Ağustos 2020

İnşaat mühendisliği, mimarlık ve teknikerlik gibi meslek gruplarına hitap eden, bu aya özel indirimli eğitimler aşağıdadır. Satın al butonuna tıklayarak indirimli fiyatlardan eğitimleri satın...

Malatya’daki deprem Elazığ’da hissedildi

Malatya’da meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem Elazığ’da da şiddetli hissedildi.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, merkez üsttü Malatya’nın...

Asmolen Döşeme Sistemlerin Deprem Davranışları

Bu yazımızda, son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan asmolen döşeme sistemlerin deprem karşısındaki davranışını inceleyeceğiz. Yazıya başlamadan önce asmolen döşemeyi kısaca hatırlayalım. Asmolen Döşeme Birbirine paralel dişlerin...

SON YORUMLAR