Yalova’da eski Yalova Meteoroloji Müdürlüğü alanındaki ağaçlar, yapılacak okul inşaatı öncesinde getirilen ağaç sökme ve dikme makinesi ile taşındı.

Süleymanbey Mahallesindeki eski Yalova Meteoroloji Müdürlüğü alanına yapılacak Atatürk İlkokulu ek bina inşasına yönelik çalışma kapsamında bölgede bulunan ağaçların yeri değiştiriliyor.

Sökülen ağaçların Termal Yolundaki İl Özel İdaresinin lojmanlarının bahçesine ya da Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsüne dikileceği söylendi.

Yüklenici firmanın şantiye şefi gazetecilere yaptığı açıklamada, “Alanda hiçbir ağaç kesilmedi, kesilmeyecek. Budama ve taşıma işlemi yapıyoruz.” dedi.

İnşaat sahasına giren ağaçların tek tek taşındığını ifade eden şantiye şefi “Ufak meyve ağaçlarını taşıyoruz. Kasım aylarında söküm ve dikim işleri yapılıyor. Taşınan ağaçlarımıza özel ilaçlamalarımız ve bakımlarımız da yapılacak. Bu taşıma makinesinin daha büyük olanı da gelecek. Dünyada ikinci büyüklükte olan bir makine. Kenarlara alacağız ve meydanı boşaltmış olacağız. Okulumuzun girmediği alanlar olduğunda ağaçlara da zaten hiç dokunmayacağız. Araç İstanbul’dan getirildi. Taşımadan önce budama işlemi yapıyoruz. Bazen bu durum bile yanlış anlaşılabiliyor. Eski Meteoroloji Bölge Müdürlüğü alanında hiçbir ağaç kesilmedi, kesilmeyecek.” diye konuştu.

Sanal Şantiye ailesi olarak bu tarz örnek uygulamaların arttırılmasını temenni ediyoruz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz.

Kaynak: A.A.

Okul Yapılacak Alandaki Ağaçlar Taşındı
4 (80%) 1 oy

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here