Ana Sayfa Reklam Profesyonel Akustik Çözümlerin Vazgeçilmez Adresi : Uzman Akustik

Profesyonel Akustik Çözümlerin Vazgeçilmez Adresi : Uzman Akustik

Endüstrileşmenin her geçen gün arttığı çağımızda önemli sosyal problemlerden biri haline gelen ve insan vücudunda yarattığı psikolojik gerginliğine yanı sıra birçok fizyolojik problemin de arkasında yatan nedenlerden biri olan gürültünün, olumsuz yönlerinin minimize edilmesi amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilan edilen “Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik” kapsamında ortaya çıkan akustik rapor ve proje ile binalarınızın akustik performansını tespit ederek iyileştirme yapacağımız noktaları belirliyor, “Yönetmelik” çerçevesinde uygulanan performans hedeflerini yakalamayı garanti ediyoruz.

Akustik Rapor ve Projenin Kapsamı ve Hedefleri

Akustik rapor ve projenin birkaç temel farkı olmakla birlikte ortak noktaları; yalnızca uzmanlar tarafından düzenlenebilmeleri ve düzenlenme amaçlarının, binaların akustik performanslarını iyileştirerek gürültünün ortadan kaldırılmasıdır.

Akustik proje, akustik rapora kıyasla çok daha geniş kapsamlı bir belgedir ve bu belgede; somut ölçümlerin yanında akustik performans iyileştirilmesi için alınması gereken aksiyonlara da yer verilir.

Akustik raporun kapsamı ise; mevcut durumda yapının akustik performansı ve bu performansın hedefler içerisindeki yerinin tespit edilerek yapılması gereken iyileştirme noktalarının belirlenmesinden ibarettir.

Dolayısıyla bu açıdan baktığımızda; akustik projenin, raporu da kapsayacak genişlikte olduğunu altını kesin bir ifadeyle çizebiliriz.

Akustik rapor ve projenin bir diğer temel ayrımı ise; kapsadığı yapıların farklı statülerde olmasıdır ve bu yapılar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilan edilen “Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde belirlenmiştir.

Yapılarınızın hangi kapsama girdiği, binanızın mevcut durumdaki akustik performansı ve bu akustik performansta iyileştirme yapılması gereken noktalarla ilgili merak ettiğiniz tüm detayları öğrenmek için tek yapmanız gereken Uzman Akustik ile hemen iletişime geçmek !

Akustik Rapor ve Projede Yetkili Kuruluşlar Nasıl Belirlenir ? 

Tahmin edilebileceği üzere herhangi bir mimarlık ya da mühendislik danışmanlık firmasının akustik proje ya da rapor düzenlemesi mümkün değildir.

Gürültünün sosyal hayattan izole edilerek bir çevre sorunu olmasını önleme amacıyla düzenlenen akustik rapor ve proje, yalnızca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen eğitim merkezlerinde eğitim sürecini başarıyla tamamlayan akustik uzmanlarının hazırlayabileceği belgelerdir.

Ürettiği profesyonel akustik çözümler ile fark yaratan Uzman Akustik, bünyesinde faaliyet gösteren D1 ve D2 sertifikaya sahip akustik uzmanları ve sektörel tecrübesini çok yönlü bakış açısıyla harmanlaması ile iyileştirme ve % 100 onay garantili projelere imza atar.

 

Akustik Raporla İlgili Her Şey : https://uzmanakustik.com/akustik-rapor

Akustik Projeyle İlgili Her Şey : https://uzmanakustik.com/akustik-proje

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Eylül 2020) -

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 60 TL Satın Al


REVIT Architecture Eğitimi - 50 TL Satın Al


Sta4CAD Eğitimi - 40 TL Satın Al-

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 36.99 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 
Avatar
Sanal Şantiyehttps://sanalsantiye.com
Sitemiz 2009 yılında sektörel geleceği takip etmek ve internet üzerinden inşaat sektörüne katkıda bulunmak için kuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Bir Mühendis Gözüyle Süleymaniye Camii

Süleymaniye Camii, Osmanlı dönemi mimarisini yansıtan en ihtişamlı mühendislik yapılarından biridir. Biz de bu yazımızda Mimar Sinan’ın “kalfalık eserim” diye bahsettiği bu muhteşem yapıyı...

İnşaat işçilerinden ilginç kum taşıma yöntemi

Ankara'da bir apartmanın çatı katına kum çıkartmakta zorlanan inşaat işçileri, çareyi makaraya sardıkları halatı otomobille çekmekte buldu.4 katlı apartmanın çatısına kum çıkartmakta zorluk çeken...

Gayrimenkul Yatırımcısına Vergi Zorunluluğu Geliyor

Gayrimenkul Yatırımcısına Vergi Zorunluluğu Geliyor Türkiye’de yapılan anketlerde yatırımlarınızı hangi alana yaparsınız sorusu sorulduğunda ilk cevaplar hep gayrimenkul alırım üzerine olmaktadır. Bu anketlerde şunu bize...

Düşey Doğrultudaki Yapı Düzensizlikleri

Yapı düzensizlikleri, yaşadığımız son depremlerde hasarlara sebep olan en temel sebeplerden biridir. Biz de bu yazımızda bu düzensizliklerden düşey doğrultuda yer alanları incelemeye çalışacağız.Mimari...

SON YORUMLAR